ولادت امام موسی کاظم (ع)
1392/04/14 13:25:37
سرویس دیگر رسانه‌ها_
کائیدی:

در حال حاضر با معضل نبود دارو در کشور مواجه هستیم

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: در حال حاضر با معضل نبود دارو در کشور مواجه هستیم.
در حال حاضر با معضل نبود دارو در کشور مواجه هستیم نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: در حال حاضر با معضل نبود دارو در کشور مواجه هستیم. https://cdn.icana.ir/d/019/40976.jpg در,حال,حاضر,با,معضل,نبود,دارو,در,کشور,مواجه,هستیم Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛ علی کائیدی توضیح داد: بر اساس بودجه سال 91، 10 درصد از هدفمندی یارانهها باید به حوزه سلامت اختصاص پیدا کند و در این خصوص سال گذشته 6000 میلیارد تومان تصویب شد که از این میزان اعتبار رقمی به بخش سلامت پرداخت نشده است.

وی اضافه کرد: در حال حاضر با معضل نبود دارو در جامعه روبرو هستیم که این مهم به علت تحریم و عدم برنامهریزی، تدوین و آیندهنگری ایجاد شده و معضل دارو روز به روز بیشتر و مردم برای تهیه آن به زحمت میافتند.

نماینده مردم پلدختر در مجلس گفت: مردم با نبود دارو و نداشتن قدرت خرید آن دست و پنجه نرم میکنند و کمیسیون بهداشت در این راستا فشارهای زیادی را به وزارت بهداشت وارد آورده که موفقیتی را که انتظار داشتیم حاصل نشده است.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ادامه داد: امیدواریم که در دولت آینده این مهم مرتفع شود.

وی یادآور شد: متأسفانه در دولت نهم از ابزارهای نظارتی با توجه به مسائلی نتوانستیم در جهت استیضاح و سوال از وزیر بهداشت استفاده کنیم.

کائیدی با بیان اینکه وزیر بهداشت در دولت آینده باید برنامه محور باشد، افزود: وزیر دولت آینده باید آیندهنگر، با شهامت و توانمند باشد.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت با بیان اینکه یکی از معضلات حوزه سلامت حاشیهسازی بوده و به مسأله تأمین دارو و نظارت بر قیمت آن توجهی نمیشود، تصریح کرد: معضل دارو در کشور طی یکی دو ماهه آینده مرتفع نمیشود، در کمیسیون نیز اقداماتی صورت گرفت اما به نتیجه نرسیدیم.

به گزارش ایسنا، کائیدی با انتقاد از اینکه در این راستا مجلس نیز به وظایف خود عمل نکرده و از ابزار نظارتی نیز استفاده نکرده، خاطرنشان کرد: امید میرود دولت جدید و مجلس نیز به وظیفه خود عمل و از حقوق مردم دفاع کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet