هدر اصلی
1392/04/14 14:22:11
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نقوی‌حسینی:

انتخاب افراد معتدل تاثیر مطلوبی بر سیاست خارجی کشور خواهد گذاشت

سخنگوی کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس، گفت:‌ انتخاب افراد معتدل، تأثیر مطلوبی بر روی برد سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران در عرصه بین‌المللی خواهد داشت.
انتخاب افراد معتدل تاثیر مطلوبی بر سیاست خارجی کشور خواهد گذاشت سخنگوی کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس، گفت:‌ انتخاب افراد معتدل، تأثیر مطلوبی بر روی برد سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران در عرصه بین‌المللی خواهد داشت. https://cdn.icana.ir/d/019/13468.jpg انتخاب,افراد,معتدل,تاثیر,مطلوبی,بر,سیاست,خارجی,کشور,خواهد,گذاشت Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛ سید‌حسین نقوی‌حسینی  به مفهوم اعتدال در سیاست خارجی که مورد تأکید رئیس جمهور منتخب قرار گرفته اشاره کرد و توضیح داد: سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران دارای اصول شفاف و  مشخصی است که قانون اساسی آن‌ها را صریح و روشن بیان کرده و دارای خطوط قرمزی است که مقام مقام رهبری آن‌ها را ترسیم فرموده‌اند، بنابراین هر اتفاقی در سیاست خارجی باید در چارچوب اصول سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران و خطوط قرمزی که مقام معظم رهبری ترسیم کرده‌اند، انجام شود.

وی در همین زمینه افزود: بنده معتقدم که مفهوم اعتدال در حوزه سیاست خارجی به معنای نادیده گرفتن این اصول و خطوط قرمز نیست. همانطور که آقای روحانی در نشست خبری خود صریح و روشن به این موضوع اشاره کرد، نشان داد که کاملا در چارچوب اصول سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران و خطوط قرمزی که مقام معظم رهبری ترسیم کرده‌اند، حرکت خواهد کرد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس تأکید کرد: برای رسیدن به این اهداف تاکتیک‌ها و عملیات‌های اجرایی که برای دستیابی به هدف‌ها طراحی می‌شود باید طوری باشد که اهداف سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران را سهل‌الوصول کند.

نقوی حسینی اضافه‌کرد: بنده معتقدم که اعتدال در سیاست خارجی در این چارچوب تعریف می‌شود که دولت یازدهم بتواند با استفاده از تاکتیک‌ها و عملیات‌های اجرایی چابک‌تر، غیر موازی و سریع‌تر، منافع ملی کشور را در عرصه‌های بین‌المللی تأمین کند.

وی تصریح‌کرد: مشی آقای روحانی، مشی اعتدال است که قطعا انتخاب افراد با این مشی، تأثیر مطلوبی بر روی برد سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران در عرصه بین‌المللی خواهد داشت، زیرا اگر افراد با افراط یا تفریط انتخاب شوند، قطعا مشکلاتی را برای منافع ملی ایجاد کرده و دستیابی ما را به  اهداف آن با مشکل مواجه می‌کند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس در ادامه با انتقاد از برخی افراط و تفریط‌ها در حوزه سیاست خارجی در گذشته گفت: ما در گذشته‌های دورتر دچار تفریط در سیاست خارجی بودیم که در این زمینه خسارت‌‌هایی دادیم و در گذشته نزدیک نیز دچار افراط در این حوزه بودیم که از این ناحیه نیز هزینه‌های سنگینی پرداخت کردیم.

نقوی حسینی ادامه داد: رئیس جمهور آینده باید با پرهیز از افراط و تفریط مشی معتدل را با انتخاب شخصیت‌های معتدل در پیش گیرد و از این طریق نسبت به تأمین منافع ملی کشور، اقدام کند.

به گزارش تسنیم، وی خاطرنشان کرد: یکی از کارهای خوبی که رئیس جمهور منتخب در پیش گرفته، این است که ابتدا برای دستگاه‌ها برنامه تعیین کرده و در صدد است تا افرادی را برای آن‌ها به کار گیرد که توانایی اجرای این برنامه‌ها را داشته باشند و این اقدام مناسب و پسندیده‌ای است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet