ولادت امام موسی کاظم (ع)
1392/04/14 15:35:02
سرویس دیگر رسانه‌ها_
قادری مطرح کرد:

تشکیل شورای عالی اقتصاد برای افزایش هماهنگی قوا در تصمیمات

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه برخی تصمیمات اجرایی فراتر از عمر کاری یک دولت است یا نیاز به هماهنگی نهادهای خارج از قوه مجریه دارد، گفت: شورای عالی اقتصاد در حوزه مسائل اجرایی، تصمیم‌گیری خواهد کرد.
تشکیل شورای عالی اقتصاد برای افزایش هماهنگی قوا در تصمیمات عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه برخی تصمیمات اجرایی فراتر از عمر کاری یک دولت است یا نیاز به هماهنگی نهادهای خارج از قوه مجریه دارد، گفت: شورای عالی اقتصاد در حوزه مسائل اجرایی، تصمیم‌گیری خواهد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/12669.jpg تشکیل,شورای,عالی,اقتصاد,برای,افزایش,هماهنگی,قوا,در,تصمیمات Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛ جعفر  قادری در مورد طرح «تشکیل شورای عالی اقتصاد مقاومتی» در مجلس توضیح داد:  این شورا ساختاری مانند شورای عالی امنیت ملی یا شورای عالی انقلاب فرهنگی دارد تا در تصمیم‌گیری‌های فوری بتواند ورود کند و نمایندگان سه قوه و فعالان بخش خصوصی در آن حضور داشته باشند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی افزود: تصمیم‌گیری‌هایی که جنبه قانون‌گذاری ندارد بلکه جنبه اجرایی دارد در این شورا انجام شود.

وی گفت: مرکز پژوهش‌های مجلس درباره تشکیل شورای عالی اقتصاد مطالعه شده و در مجلس هشتم نیز در دستور کار کمیسیون جهاد اقتصادی مطرح شد اما به طرح تبدیل نشد.

قادری تصریح کرد: ضمانت اجرای تصمیمات این شورا نیز در قانون آن پیش‌بینی خواهد شد.

به گزارش فارس، این نماینده مجلس گفت: برخی تصمیمات اجرایی فراتر از عمر کاری یک دولت است یا نیاز به هماهنگی نهادهای خارج از قوه مجریه دارد بنابراین باید از همکاری سایر قوا هم استفاده شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet