هدر اصلی
1392/04/15 09:09:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
پورابراهیمی:

تبیین سیاست‌های ثبات و رفع محدودیت از مسیر تولید ملی اولویت دولت یازدهم در حوزه اقتصاد باشد

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی گفت: با توجه به عدم وجود سیاست‌های مشخص و ثبات در عرصه اقتصاد، تعویض، تبیین و اجرای سیاست‌های ثبات در نظام‌های پولی، بانکی و ارزی یک ضرورت است.
تبیین سیاست‌های ثبات و رفع محدودیت از مسیر تولید ملی اولویت دولت یازدهم در حوزه اقتصاد باشد عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی گفت: با توجه به عدم وجود سیاست‌های مشخص و ثبات در عرصه اقتصاد، تعویض، تبیین و اجرای سیاست‌های ثبات در نظام‌های پولی، بانکی و ارزی یک ضرورت است. https://cdn.icana.ir/d/019/22318.jpg تبیین,سیاست‌های,ثبات,و,رفع,محدودیت,از,مسیر,تولید,ملی,اولویت,دولت,یازدهم,در,حوزه,اقتصاد,باشد Icana

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت؛ محمدرضا پورابراهیمی داورانی با اشاره به اولویت‌های دولت یازدهم در حوزه اقتصادی گفت: ارائه سیاست‌های مشخص در نظامات اقتصادی مانند حوزه بانکی، پولی و تدوین سیاست‌های ثبات در حوزه فعالیت‌های اقتصادی می تواند از اولین اولویت‌های دولت آینده در حوزه فعالیت‌های اقتصادی باشد تا با ایجاد ثبات نسبی در این حوزه بتوان تصمیمات دیگری را اتخاذ کرد.
وی ادامه داد: در شرایط امروز مدیریت نرخ ارز و نوسانات آن، بحث تحریم‌ها و کاهش میزان درآمدهای نفتی و آثار آن و عدم وجود چشم‌انداز مشخص در حوزه فعالیت‌های اقتصادی فعالان اقتصاد را در امر تصمیم‌گیری دچار مشکل کرده است.
عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی اظهار داشت: دولت آتی باید چارچوب مشخصی به فعالیت‌های اقتصادی اتخاذ کند تا در آن تعریف مشخصی از سیاست‌های اقتصادی باشد، مثلا بانک مرکزی باید سیاست‌های خود را برای 6 ماه یا یکسال تعریف کند، به طوری که هر روز نخواهد آن را تغییر دند.
پورابراهیمی تصریح کرد: با توجه به عدم وجود سیاست‌های مشخص و ثبات در عرصه اقتصاد، تعویض، تبیین و اجرای سیاست‌های ثبات در نظام‌های پولی، بانکی و ارزی یک ضرورت است.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس، گفت: با توجه به ظرفیت‌های داخلی کشور و محدودیت‌های وارداتی که به خاطر کاهش ارزش پول ملی ایجاد شده، باید بتوان با رفع موانع موجود، تولید ملی را جهش داد.
عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی افزود: رفع محدودیت‌ها و موانع تولید ملی در داخل کشور با افزایش حجم تولید داخلی، اشتغال را بالا خواهد برد و با افزایش و حمایت از تولید ملی، تورم نیز به میزان قابل توجهی کاهش خواهد یافت.
به گزارش باشگاه خبرنگاران، وی در پایان خاطرنشان کرد: بعد از ایجاد ثبات در حوزه اقتصاد باید با ارجاع به برنامه‌های توسعه باید شکافی که بین وضعیت موجود و وضعیت مطلوب وجود دارد را با راهکارهای مناسب از میان برداشت./
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet