هدر اصلی
1392/04/15 09:35:20
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نقوی حسینی:

تحولات مصر در اولین جلسه کمیسیون امنیت ملی بررسی می‌شود

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از بررسی تحولات مصر در اولین جلسه این کمیسیون خبر داد.
تحولات مصر در اولین جلسه کمیسیون امنیت ملی بررسی می‌شود سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از بررسی تحولات مصر در اولین جلسه این کمیسیون خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/13468.jpg تحولات,مصر,در,اولین,جلسه,کمیسیون,امنیت,ملی,بررسی,می‌شود Icana

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت؛ سید حسین نقوی حسینی در خصوص تحولات اخیر مصر اظهار داشت: از زمانی که بیداری اسلامی در جهان اسلام آغاز شد، آمریکایی‌ها فعال شده و وحشت آنها را فراگرفت که نکند بیداری اسلامی بساط جنایات سلطه‌گرایی آنها را در کشورهای اسلامی برچیند و نظام‌های طرفدار آمریکا را ریشه کن کند.
وی ادامه داد: به همین جهت آمریکا سعی کرد که بیداری اسلامی را مدیریت و به سوی اهداف خود هدایت کند که بحران سوریه یک نمونه روشن در این باره است.
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس افزود: آمریکایی‌ها در بیداری اسلامی خط افراطی‌گری را تقویت کردند. به طوری که سمبل این خط افراطی سلفی‌گری و حرکات تکفیری است و سعی کردند که بر بیداری اسلامی لباس وحشتناک بپوشانند و نشان دهند که آنچه آنها می‌گویند بیداری اسلامی است.
نقوی حسینی در خصوص تحولات مصر تأکید کرد: در مصر این نگرانی وجود داشت که اگر این افراطی‌گری مدیریت، هدایت و کنترل نشود، قطعاً جامعه مصر با مشکل روبرو می‌شود. چرا که مصر کشوری نیست که در آن بتوان با زور و قلدری بر مردم حکومت کرد و در این کشور ریشه‌های فکری قوی وجود دارد.
وی تصریح کرد: محمد مرسی موفق نشد که افراطی‌گری که آمریکا آن را به راه‌انداخته بود را کنترل و هدایت کند و از سایر نیروهای معتدل‌تر استفاده کند. به گونه‌ای که وقتی جمعیت چندصد نفره به منزل شیخ شحاته حمله می‌کنند و وی را با آن وضعیت فجیع به قتل می‌رسانند این موضوع جامعه مصر را نگران می‌کند و آنها پیش خود گفتند که اگر این گونه آدم‌ها می‌خواهند حکومت کنند و آزادی عمل داشته باشند، خطرناک است. لذا مردم عکس‌العمل نشان دادند.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس خاطرنشان کرد: در اولین جلسه کمیسیون امنیت ملی مجلس حتماً اوضاع مصر بررسی خواهد شد./
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet