خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1392/04/15 10:07:34
سرویس بین الملل
شفیعی:

بی‌اعتنایی مرسی به نظر مخالف، طیف معترضان را گسترده کرد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه بی‌اعتنایی مرسی به نظر مخالف، طیف معترضان را گسترده کرد، گفت: برکناری مرسی راه بازگشت انقلاب به مسیر خود بود.
بی‌اعتنایی مرسی به نظر مخالف، طیف معترضان را گسترده کرد عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه بی‌اعتنایی مرسی به نظر مخالف، طیف معترضان را گسترده کرد، گفت: برکناری مرسی راه بازگشت انقلاب به مسیر خود بود. https://cdn.icana.ir/d/019/31669.jpg بی‌اعتنایی,مرسی,به,نظر,مخالف،,طیف,معترضان,را,گسترده,کرد Icana

نوذر شفیعی در گفت وگو با خبرنگار بین الملل خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به ناآرامی های مصر، توضیح داد: ارتش با برکناری محمد مرسی به دنبال برقراری بالانس و حفاظت از دستاوردهای مردم در انقلاب 25 ژانویه است.

نماینده مردم ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عدم مدیریت نامناسب کشور از سوی مرسی انقلاب دوم را ایجاد کرد٬ تصریح کرد: عواملی همچون کم شدن ذخایر ملی مصر از 40 درصد به 14 درصد٬ تحت تاثیر قرارگرفتن بخش کشاورزی به دلیل سدسازی در اتیوپی٬ افزایش نرخ 20 درصدی بیکاری٬ افزایش 154 درصدی آدم‌ربایی٬ افزایش 350 درصدی سرقت‌ها و افزایش بی‌سابقه قتل و کشتار در مصر منجر به خیزش مجدد مردم به ویژه مخالفان مرسی برای بازگرداندن روند انقلاب به مسیر خود بود.

وی با تاکید براینکه مرسی تصور می‌کرد با 51 درصد آرا که برای رئیس جمهوری شدن به دست آورده می‌تواند کشور را به سلیقه خود اداره کند٬ ادامه داد: محمد مرسی علی‌رغم پایبندی مخالفان دموکرات به خواسته‌های خود٬ به آنها با دید بی‌تفاوتی نگاه می‌کرد.

نماینده اصولگرای مجلس نهم٬ با بیان اینکه انقلاب مصر پس از برکناری مرسی به حالت تعادل بازخواهد گشت٬ افزود: در روند به ثمر نشستن انقلاب 25 ژانویه مصر٬ نیروهای مختلفی دخیل بودند و این تنوع قدری در زمان مرسی به حالت انزوا در آمده بود که با برکناری وی و قرار گرفتن قدرت در دست ارتش قطعا انقلاب به حالت تعادل بازخواهد گشت.

شفیعی با اعلام اینکه برقراری حکومت نظامی از سوی ارتش در برخی مناطق مصر برای بازگرداندن آرامش به فضای  ملتهب این کشور است٬ بیان کرد: افرادی که در کمین مصادره انقلاب مصر نشسته‌اند در فضای کنونی تلاش دارند به اسم مخالفان و موافقان مرسی جنگ داخلی در قاهره ایجاد کنند از این رو نیروهای نظامی به ناچار برای حراست از دستاوردهای مردم حکومت نظامی اعلام کرده‌اند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس٬ تصریح کرد: مردم مصر باید با خویشتنداری دوران گذار از بحران را طی کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet