ولادت امام موسی کاظم (ع)
1392/04/15 09:45:13
سرویس دیگر رسانه‌ها_
رستمیان خبر داد:

آغاز اجرای بخشنامه کاهش شعب بانک ملی در شهرهای کوچک

نماینده مردم دامغان در مجلس با انتقاد از بانک ملی به خاطر شیوه اجرای بخشنامه کاهش ۲۰ درصدی تعداد شعب این بانک‌‌ گفت: این بخشنامه باید در شهرهای بزرگ اجرا شود نه در شهرهای کوچک چرا که در شهرهای کوچک بخش خصوصی حضور ندارد که جای آن را پر کند.
آغاز اجرای بخشنامه کاهش شعب بانک ملی در شهرهای کوچک نماینده مردم دامغان در مجلس با انتقاد از بانک ملی به خاطر شیوه اجرای بخشنامه کاهش ۲۰ درصدی تعداد شعب این بانک‌‌ گفت: این بخشنامه باید در شهرهای بزرگ اجرا شود نه در شهرهای کوچک چرا که در شهرهای کوچک بخش خصوصی حضور ندارد که جای آن را پر کند. https://cdn.icana.ir/d/019/38277.jpg آغاز,اجرای,بخشنامه,کاهش,شعب,بانک,ملی,در,شهرهای,کوچک Icana

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت؛ عبدالرحمان رستمیان در خصوص اجرای بخشنامه کاهش 20 درصدی تعداد شعب بانک‌ها در سال جاری توسط بانک ملی، اظهار داشت: بانک ملی بخشنامه‌ای را صادر کرده که طبق آن بتواند 20 درصد بانک‌های خود را کاهش دهد.
وی با بیان اینکه بانک ملی بانک دولتی است که باید خدمات ارائه کند، ادامه داد: وظایف سیستم دولتی ارائه خدمات است و باید به گونه‌ای عدالت را در جامعه پوشش دهد، ولی متأسفانه بانک ملی، به جای اینکه 20 درصد شعب بانک‌های خود را از شهرهای بزرگ کم کند، این اقدام را از مناطق کمتر توسعه یافته آغاز کرده است.
نماینده مردم دامغان در مجلس افزود: در شهرهای بزرگ فعالیت بانک‌ها به اندازه کافی وجود دارد و بخش خصوصی به دلیل اینکه می‌تواند در شهرهای بزرگ سرمایه‌گذاری کند، بهتر بود بانک ملی از شهرهای بزرگی که بقیه بانک‌ها در آنها کار می‌کنند، 20 درصد شعب خود را کم می‌کرد.
رستمیان گفت: متأسفانه بانک ملی اجرای این بخشنامه را از شهرهای کوچک و روستاها آغاز کرده و در این مناطق 20 درصد از شعب خود را تعطیل می‌کند، لذا این خلاف هدف خدمتگزاری دولت است؛ سیستم دولتی باید در جاهایی کار کند که بخش خصوصی تمایل به فعالیت در آنجا ندارد؛ اینکه بخش خصوصی منافع خود را در نظر می‌گیرد، امری طبیعی است.
وی ادامه داد: در جایی که بخش خصوصی سرمایه‌گذاری نمی‌کند دولت باید ارائه خدمت کند، اما با این بخشنامه بانک ملی، عدم سرمایه گذاری بخش خصوصی در مناطق کمتر توسعه یافته بیشتر ایجاد شده است.
نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس افزود: بانک ملی در حال حاضر برای اجرای این بخشنامه از مناطق کمتر توسعه یافته و شهرهای کوچک، کار خود را آغاز کرده و شعب خود در این مناطق را کاهش می‌دهد، در صورتی که سازمان‌های دولتی در مناطقی که بخش خصوصی سرمایه‌گذاری می‌کند، باید فعالیت خود را کم کرده و در مناطقی سرمایه‌گذاری کند که بخش خصوصی سرمایه‌گذاری نمی‌کند.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، رستمیان در ادامه با بیان اینکه در حال حاضر در تهران و شهرهای بزرگ شعب متعددی از بانک‌ها تأسیس می‌شود، یادآور شد: اگر بانک ملی قصد دارد که بخشنامه کاهش 20 درصدی شعب خود را اجرایی کند، بهتر است که تعداد شعب خود را در استان‌ها و شهرستان‌های بزرگ را کاهش داده و از شهرهای کوچک و مناطق کمتر توسعه یافته این ظرفیت را کم نکند./
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet