هدر اصلی
1392/04/15 12:19:53
سرویس اقتصادی
ندیمی:چای ایرانی با اسانس خارجی بر سفره های وطنی نوش می شود

قامت چای ایرانی نیازی به عصای خارجی ندارد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، با بیان اینکه تصمیم‌گیری‌ها در بخش کشاورزی کشور باید همسو با منافع عمومی بوده و منجر به رشد اقتصادی شود، گفت: چای ایرانی با کیفیت عالی و سلامت بالایی که از آن برخوردار است نیازی به عصای خارجی برای حمایت ندارد.
قامت چای ایرانی نیازی به عصای خارجی ندارد عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، با بیان اینکه تصمیم‌گیری‌ها در بخش کشاورزی کشور باید همسو با منافع عمومی بوده و منجر به رشد اقتصادی شود، گفت: چای ایرانی با کیفیت عالی و سلامت بالایی که از آن برخوردار است نیازی به عصای خارجی برای حمایت ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/22132.jpg قامت,چای,ایرانی,نیازی,به,عصای,خارجی,ندارد Icana

ایرج ندیمی در گفت‌و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به واقعیات اقتصادی تولید که در آن باید تصمیم‌گیری‌ها بر اساس منافع و مصالح عمومی کشور باشد، افزود: در مورد تولید باید سیاستی را در پیش بگیریم که این سیاست منجر به افزایش تولید و انگیزه برای تولیدکننده شود و در عین حال اشتغال موجود را حفظ کرده و شغل‌های جدید نیز ایجاد کند.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی، با بیان این مطلب که متأسفانه برخی جهت گیری ها و سیاست‌گذاری‌ها در چند سال اخیر به گونه‌ای بوده که کشوربه جای آنکه صادرات داشته باشیم محور حمایت از تولید به سمت تجارت و واردات سوق داده شده است، عنوان کرد: بی توجهی به تولیدات داخلی سرنوشتی قرین با وابستگی به واردات برای تأمین نیاز‌های داخل را برای کشور رقم زده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، با بیان اینکه تصمیم‌گیری‌ها در بخش کشاورزی کشور باید همسو با منافع عمومی بوده و منجر به رشد اقتصادی شود، گفت: چای ایرانی با کیفیت عالی و سلامت بالایی که از آن برخوردار است نیازی به عصای خارجی برای حمایت ندارد.

وی ادامه داد: به تعبیری اگر قرار باشد از راه واردات کشور اداره شود این سیاست به چند دیدگاه منتهی می‌شود که عبارتند از اینکه  ما از جهت تولیدات همچون تولید چای در کشور به قدری مشکل داریم که باید از راه تعرفه واردات معضل را حل کنیم؟

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان اینکه درآمد ناشی از واردات را در رابطه با بهسازی، به‌نژادی، فرآوری، بازسازی کارخانجات و حمایت از تولید کننده‌گان با تخصیص تسهیلات و وام‌های مورد نیاز می‌توان مورد استفاده قرار داد، تصریح کرد: متأسفانه نگاه به تولید در حال حاضر به گونه ای است که همچون قبل از انقلاب با تجارت و صادرات تولید داخل و نیاز کشور تأمین می‌شود.

حواله مشکلات بر دوش مقامات استانی

ندیمی با تأکید بر اینکه در مورد تولید ما از نظر کیفی‌سازی به قدری عقب‌ماندگی داریم که باید با حمایت خارجی‌ها تولیدات مطلوب را  انجام دهیم گفت: مشکل ما بیشتر در تولید نبوده بلکه در فرآوری، بسته‌بندی و نبود اسانس‌های مناسب است.

 نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس، با اشاره به مشکلات لاینحل چایکاران از ناعادلانه بودن نرخ خردی تضمینی برگ سبز چای گرفته تا پرداخت مطالبات کشاورزان، افزود: آنچه که دولت در بخش کشاورزی به ویژه در برخورد با چایکاران ارائه کرده سرهم کردن مشکلات با مقامات استانی بوده است!

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس یادآور شد: آنچه که واقعا نگران کننده بوده این است که سیاستی که تحت عنوان هدایت و حمایت از کشاورزان باید هدف‌گذاری شود در بسیاری از اوقات به اموری می‌انجامد که قابلیت اجرایی آن در منطقه نیست!

وی با بیان اینکه قیمت‌گذاری در خصوص خرید برگ سبز چای به گونه‌ای است که تولید کننده نمی‌تواند با هزینه‌های خود با آن به تعامل برسد و توجیه آن را داشته باشد عنوان کرد: تعیین نرخ خرید تضمینی چای نیز به گونه ای صورت می‌گیرد که موجب کاهش انگیزه را در تولید کننده فراهم می‌کند.

کیفیت چای داخلی بالا است نیازی به واردات نیست

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس با بیان اینکه چای ایرانی با اسانس خارجی بر سفره های وطنی ادامه داد: چای ایرانی به اندازه‌ای سلامت و کیفیت دارد که نیازی به واردات چای‌هایی با برند‌های متفاوت نباشد.

وی تصریح کرد:امروز دیگر چای خارجی وارداتی با انواع بسته بندی های زیبا وشکیل  جایگزین چای های ایرانی معطر شده ومردم کشورمان دیگر تمایلی برای استفاده از چای ایرانی ندارند .چای ایرانی از ابتدا طرفداران زیادی در کشور داشت اما با گذشت زمان واجازه عرض اندام، چای خارجی بازار داخلی را تصرف کرده وبه تدریج می رود که فاتحه چای ایرانی را بخواند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه به قول قدیمی‌ها باید دستی را گرفت تا راه رفتن آسان شود یادآور شد: عصای خارجی برای کمک به تولید داخلی تجربه شکست خورده سال‌های پیش از انقلاب در برخورد با تولید و تولید‌کننده بوده که دیگر نباید تکرار شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet