هدر اصلی
1392/04/16 07:56:00
سرویس اقتصادی
امیری خامکانی در واکنش به تاخیرها در راه اندازی فازهای 15 و 16 پارس جنوبی:

پارس جنوبی چوب بی‌تدبیری‌های وزارت نفت را می‌خورد

عضو کمیسیون انرژی مجلس، در واکنش به تاخیرهادر راه اندازی فازهای ۱۵ و ۱۶ پارس جنوبی،گفت: متاسفانه وزارت نفت در فازهای ۱۵ و ۱۶ پارس جنوبی از پیمانکاران و سرمایه گذاران مجرب استفاده نکرده و در این مورد از شرکای چینی بهره برده که این موضوع زیان‌های بسیاری را به این پروژه وارد کرده، بنابراین باید اذعان کرد پارس جنوبی چوب بی‌تدبیری‌های وزارت نفت را خورده است.
پارس جنوبی چوب بی‌تدبیری‌های وزارت نفت را می‌خورد عضو کمیسیون انرژی مجلس، در واکنش به تاخیرهادر راه اندازی فازهای 15 و 16 پارس جنوبی،گفت: متاسفانه وزارت نفت در فازهای 15 و 16 پارس جنوبی از پیمانکاران و سرمایه گذاران مجرب استفاده نکرده و در این مورد از شرکای چینی بهره برده که این موضوع زیان‌های بسیاری را به این پروژه وارد کرده، بنابراین باید اذعان کرد پارس جنوبی چوب بی‌تدبیری‌های وزارت نفت را خورده است. https://cdn.icana.ir/d/019/7971.jpg پارس,جنوبی,چوب,بی‌تدبیری‌های,وزارت,نفت,را,می‌خورد Icana

حسین امیری خامکانی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه تاخیر در راه اندازی فازهای 15 و 16 پارس جنوبی مشکلات بسیاری را برای صنعت نفت بوجود آورده، گفت: عدم ثبات و مدیریت بر پروژه‌های پارس جنوبی، عدم نظارت وزارت نفت بر این طرح و همچنین عدم تخصیص منابع مالی مورد نیاز به فازهای 15 و 16 پارس جنوبی را می‌توان از دلایل تاخیر در اجرا و راه اندازی این فازها عنوان کرد.

نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی، افزود: متاسفانه وزارت نفت در فازهای 15 و 16 پارس جنوبی از پیمانکاران و سرمایه گذاران مناسب و مجرب استفاده نکرده و در این مورد از شرکای چینی بهره می‌برد که این موضوع زیان‌های بسیاری را به این پروژه وارد کرده، بنابراین باید اذعان کرد پارس جنوبی چوب بی‌تدبیری‌های وزارت نفت را خورده است.

وی تصریح کرد: عدم توجه کافی به صنعت نفت کشور و رکود اقتصادی بر کشور یکی از دلایل تاخیر هفت ساله در راه اندازی فازهای 15 و 16 پارس جنوبی است، لذا با ادامه این روند باید سال‌های بیشتری به انتظار بهره‌برداری از این فازها نشست.

امیری خامکانی اظهار کرد: انتظار می‌رفت سرمایه‌های سرگردان و همچنین منابع مالی بخش خصوصی به سوی سرمایه گذاری در فازهای پارس جنوبی سوق داده شوند، در حالی که چنین امری اتفاق نیافتاده است.    

وی در ادامه به موضوع افزایش نرخ حامل‌های انرژی در قانون بودجه سال 92 کل کشور اشاره کرد و افزود: دولت قصد داشت نرخ حامل‌های انرژی برای سال 92 را تا حد 5برابر افزایش دهد، در حالی که مجلس با مخالفت خود با این طرح از تورم سنگین پس از اجرای آن، جلوگیری کرده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، عنوان کرد: براساس قانون بودجه سال 92، دولت می‌تواند 38 درصد به قیمت حامل‌های انرژی اضافه کند که تا به حال این امر انجام نشده است.

نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس تاکید کرد: اگر دولت خواهان پرداخت یارانه به اقشار مختلف مردم است باید نرخ جدید حامل‌های انرژی را اعمال کند، در غیر این صورت دولت در پرداخت یارانه دچار کسری بودجه خواهد شد.

امیری خامکانی در مورد عدم اجرای قانون بودجه سال 92 و ثابت نگاه داشتن قیمت حامل‌های انرژی تا به امروز، اظهار کرد: 2 هفته از ابلاغ قانون بودجه سال 92 کل کشور گذشته، لذا در شرایط کنونی نمی‌توان اذعان کرد که دولت فعلی در اجرای قانون بودجه سال جاری تخطی کرده باشد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس، خاطر نشان کرد: دولت آینده بهتر است یک بسته سیاستی، نظارتی و اقتصادی به مجلس ارائه کند که در آن ادامه اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها نیز وجود داشته باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet