هدر اصلی
1392/04/15 14:08:41
سرویس اقتصادی
حسینی در واکنش به افزایش 15 تا100درصدی نرخ اجاره بها:

افزایش نرخ اجاره بها خودسرانه است/برخی با اجاره ملک‌ به کسب درآمد می‌پردازند

عضو کمیسیون عمران مجلس، در واکنش به افزایش ۱۵ تا۱۰۰ درصدی نرخ اجاره بها، گفت: در شرایط کنونی برخی افراد با اجاره دادن ملک خود به کسب درآمد می‌پردازند، لذا افزایش نرخ اجاره بها امری خودسرانه بوده است.
افزایش نرخ اجاره بها خودسرانه است/برخی با اجاره ملک‌ به کسب درآمد می‌پردازند عضو کمیسیون عمران مجلس، در واکنش به افزایش 15 تا100 درصدی نرخ اجاره بها، گفت: در شرایط کنونی برخی افراد با اجاره دادن ملک خود به کسب درآمد می‌پردازند، لذا افزایش نرخ اجاره بها امری خودسرانه بوده است. https://cdn.icana.ir/d/019/22743.jpg افزایش,نرخ,اجاره,بها,خودسرانه,است/برخی,با,اجاره,ملک‌,به,کسب,درآمد,می‌پردازند Icana

سید بهلول حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به افزایش نرخ اجاره بها در تهران، گفت: در صورتی که مسکن مهر در خود شهر تهران و نه در حواشی این شهر گسترش داده شود به طور حتم قیمت مسکن و اجاره بها با کاهش 50 درصدی مواجه خواهد شد.

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی، افزود: در شرایط کنونی برخی افراد با اجاره دادن ملک خود به کسب درآمد می‌پردازند، لذا افزایش نرخ اجاره بها امری خودسرانه بوده است.

وی با بیان اینکه طرح مسکن مهر بر نرخ اجاره بها در تهران تقریبا" بی‌تاثیر بوده است، تصریح کرد: طرح مسکن مهر در حواشی تهران همانند پرند، پردیس، بومهن و غیره اجرا شد که این عامل یکی از دلایل بی‌تاثیری این پروژه بر قیمت‌های مسکن و اجاره بها در تهران است.

حسینی به دلایل افزایش نرخ اجاره بها در تهران پرداخت و اظهار کرد: مسئولین باید این امر را مد نظر داشته باشند که پروژه مسکن مهر در تهران باید تنها در اختیار متولدین این شهر قرار گیرد نه افرادی که فقط چند سالی در این کلان شهر سکونت داشته‌اند.   

این نماینده مردم در مجلس نهم، در مورد کنترل وزارت راه و شهرسازی بر قیمت اجاره بها، عنوان کرد: در حال حاضر کنترل و نظارت راه و شهرسازی بر نرخ اجاره بها و همچنین قیمت مسکن امکان پذیر و مقدور نیست.

عضو کمیسیون عمران مجلس، در مورد ادامه طرح مسکن مهر توسط دولت آینده خاطر نشان کرد: مسکن مهر طرحی مناسب برای صاحب‌خانه کردن افراد فاقد مسکن است، لذا این پروژه باید با تغییراتی در دولت یازدهم نیز ادامه داشته باشد.

گفتنی است، رشد بی‌ضابطه قیمت مسکن در ماه‌های گذشته و نبود نظارت و کنترل بر بازار مسکن باعث شده نرخ اجاره‌بها از جنوبی‌ترین تا شمالی‌ترین نقطه تهران، ۱۵ تا ۱۰۰ درصد افزایش داشته باشد که این موضوع فشار اقتصادی مضاعفی را بر اقشار کم درآمد، فاقد مسکن و اجاره نشین تحمیل کرده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet