هدر اصلی
1392/04/15 17:03:05
سرویس اقتصادی
نوروزی با انتقاد از کیفیت پایین شیر و محصولات لبنی :

سازمان غذا و دارو پاسخ‌گوی استفاده آب در شیر مصرفی مردم باشد

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، با انتقاد از کیفیت پایین شیر و محصولات لبنی در کشور، گفت: سازمان غذا و دارو باید پاسخ‌گوی‌استفاده از آب درشیر مصرفی مردم و تهدید سلامت آنان باشد.
سازمان غذا و دارو پاسخ‌گوی استفاده آب در شیر مصرفی مردم باشد عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، با انتقاد از کیفیت پایین شیر و محصولات لبنی در کشور، گفت: سازمان غذا و دارو باید پاسخ‌گوی‌استفاده از آب درشیر مصرفی مردم و تهدید سلامت آنان باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/11545.jpg سازمان,غذا,و,دارو,پاسخ‌گوی,استفاده,آب,در,شیر,مصرفی,مردم,باشد Icana

رحمت‌الله نوروزی در گفت‌و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه حمایت از دامدارن می‌تواند بسیاری از مشکلات موجود در کشور در خصوص تأمین نیاز به محصولات لبنی را برطرف کرده و از حجم واردات بکاهد، افزود: نمونه  بارز بی‌توجهی به دامداران و گسترش جو آشفتگی در بازار پس از حذف ارز مرجع و کمبود کره است.

نماینده مردم علی‌آباد کتول در مجلس شورای اسلامی، با بیان این مطلب که با توجه به بالا رفتن هزینه‌های تولید دامدار انگیزه بالایی برای نگه‌داری دام نیاز دارد، تصریح کرد: متأسفانه نه تنها که حمایتی از دامدار نمی شود بلکه دست‌رنج آن نیز در دستان دلالان قرار گرفت و سود نهایی را سود‌جویان می‌برند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، با انتقاد از کیفیت پایین شیر و محصولات لبنی در کشور، گفت: سازمان غذا و دارو باید پاسخ‌گوی استفاده از آب در شیر مصرفی مردم و تهدید سلامت آنان باشد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با اشاره به نقش دلالان در گرانی بازار مواد لبنی مورد نیاز مردم، مطرح کرد: دلالان در فاصله زمای خرید شیر از دامدار تا رسیدن به کارخانه 300 تا 400 تومان از سود تولید کننده  را به جیب می‌زنند که این فشار بر مصرف کننده خواهد بود.

وی با تأکید بر اینکه هیچ دلیل قانع کننده‌ای وجود ندارد کهاستفاده از آب در شیر را از سوی مسئولان توجیه کند، گفت: افزایش هزینه‌های تولید یا افزودن مواد نگه‌دارنده نباید منجر به تغییر طعم شیر و آبکی شدن آن بینجامد.

نماینده مردم علی‌آباد کتول در مجلس، ادامه داد: سازمان غذا و دارو باید با تشدید نظارت‌های خود از بی‌کیفیت شدن شیر و محصولات لبنی با هر بهانه‌ای جلوگیری کند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، یادآور شد: هیچ گزارش مستندی در خصوص استفاده از آب در شیر به کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس ارجاع داده نشده و این در حالی است که نمایندگان خواهان نظارت جامع از سوی سازمان غذا و دارو در خصوص شایعات ناخالصی شیر مصرفی مردم هستند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet