خبرگزاری خانه ملت

عید سعید غدیرخم
1392/04/15 16:04:00
سرویس اقتصادی
عزیزی با اشاره به روند رو به رشد شاخص ها در بورس در هفته های اخیر:

روند صعودی شاخص بورس وابسته به دورنمای اقتصادی کشور است

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به روند رو به رشد شاخص ها در بورس در هفته های اخیر،گفت: روند صعودی شاخص بورس از یک روند با ثبات واز منطق‌اقتصادی پیروی نمی‌کند ورشد شاخص ها عمدتا ناشی از عوامل روانی و دید مثبت نسبت به آینده اقتصادی کشور است.
روند صعودی شاخص بورس وابسته به دورنمای اقتصادی کشور است عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به روند رو به رشد شاخص ها در بورس در هفته های اخیر،گفت: روند صعودی شاخص بورس از یک روند با ثبات واز منطق‌اقتصادی پیروی نمی‌کند ورشد شاخص ها عمدتا ناشی از عوامل روانی و دید مثبت نسبت به آینده اقتصادی کشور است. https://cdn.icana.ir/d/019/16362.jpg روند,صعودی,شاخص,بورس,وابسته,به,دورنمای,اقتصادی,کشور,است Icana

قاسم عزیزی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگذاری خانه ملت اظهار داشت: با توجه به اینکه بعد از انتخابات ریاست جمهوری نگاه و انتظارات مردم از اقتصاد کشور تغییر یافته است انتظار می رود این رشد شاخص بورس ادامه دار باشد.

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی، گفت: نوسانات  شاخص های بورس از یک روند با ثبات فاکتورهای اقتصادی پیروی نمی کند روند صعودی شاخص بورس از یک روند با ثبات واز منطق‌اقتصادی پیروی نمی‌کند ورشد شاخص ها عمدتا ناشی از عوامل روانی و دید مثبت نسبت به آینده اقتصادی کشور است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، توضیح داد: آنچه در حال حاضر در بازار بورس اتفاق افتاده در مدت زمان کوتاهی بوده واین موضوع نمی تواند همه سرمایه گذاران را به سمت این بازار سوق دهد.

عزیزی گفت: باید بتوانم با تصمیمات واقدامات صحیح باعث ثبات اقتصادی شویم و از اینکه نقدینگی وارد بازار سفته بازی بشود جلوگیری کنیم.

وی ادامه داد: اگر بتوان نقدینگی را از بازار سفته بازی به سمت تولید هدایت  و شرایطی فراهم شود که سرمایه گذار و سرمایه پذیر همدیگر را درک کنند و در بازدهی تولید سود کسب کنند این روند ثبات اقتصادی به همراه خواهد داشت و این ثبات موضوع ایده آلی برای سوق نقدینگی به بازار سرمایه است.  

عزیزی افزود:اگر پاسخ بازار بورس به افزایش تقاضا با ارائه سهام جدید همراه باشد رشد بورس معقول خواهد بود ومانع رشد حبابی می شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس خاطر نشان کرد: بخشی از افزایش تقاضای مردم برای ارز، سکه و طلا  در این مدت اخیر به این خاطر بود که نمی خواستند ارزش نقدینگی هایشان کم شود در نتیجه اگر بتوانیم بازار با ثباتی را بوجود آوریم بسیاری از این نقدینگی ها به سمت تولید سوق پیدا می کند و از طرفی قیمتهای طلا و ارز هم خود به خود تعدیل می شود./

پایان پیام.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet