ولادت امام موسی کاظم (ع)
1392/04/15 13:49:56
سرویس دیگر رسانه‌ها_
کاتب:

تلاش می‌کنیم 50 امضا برای طرح تعیین شاخصه‌های وزرا جمع‌آوری کنیم

نایب رئیس اول کمیسیون تدوین آیین‌نامه داخلی مجلس با اشاره به تصویب طرحی در این کمیسیون در راستای تعیین شروطی برای انتخاب وزرا، گفت که این شرط و شروط‌ها برای ایجاد محدودیت نیست بلکه در جهت کارآمدی و ارتقای کابینه است.
تلاش می‌کنیم 50 امضا برای طرح تعیین شاخصه‌های وزرا جمع‌آوری کنیم نایب رئیس اول کمیسیون تدوین آیین‌نامه داخلی مجلس با اشاره به تصویب طرحی در این کمیسیون در راستای تعیین شروطی برای انتخاب وزرا، گفت که این شرط و شروط‌ها برای ایجاد محدودیت نیست بلکه در جهت کارآمدی و ارتقای کابینه است. https://cdn.icana.ir/d/019/31450.jpg تلاش,می‌کنیم,50,امضا,برای,طرح,تعیین,شاخصه‌های,وزرا,جمع‌آوری,کنیم Icana

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت؛ غلامرضا کاتب اظهار کرد: در مصوبه کمیسیون تدوین آیین‌نامه حداقل ویژگی‌هایی برای وزرا پیش‌بینی شده، یکی اینکه وزرای پیشنهادی 10 سال تجربه کار در وزارتخانه مرتبط داشته باشند و مدرک آنها حداقل فوق‌لیسانس باشد.
وی افزود:‌ این ویژگی‌ها حداقلی است و ایجاد محدودیت نمی‌کند. ما معتقدیم در 34 سال بعد از انقلاب دیگر نباید آزمون و خطا در کشور شکل بگیرد بنابراین لازمه‌اش این است که وزرا حداقل تجربه را داشته باشند یا مدرک تحصیلی آنها در شرایطی حداقل فوق لیسانس پیش بینی شده که در معرفی وزرا معمولا کسانی پیشنهاد می‌شوند که دکترا دارند.
نماینده مردم گرمسار در مجلس تصریح کرد: این شاخصه‌های حداقلی کمک می‌کند که دولت و کابینه آینده، کابینه‌ای کارآمد، تخصصی و موفق باشد.
کاتب اضافه کرد: تاکید دیگر ما این است که برای معرفی اعضای کابینه مواردی مثل سوابق، تحصیلات و برنامه‌ها به صورت مستند تقدیم مجلس شود.
به گزارش خبرگزاری ایسنا، نایب رئیس اول کمیسیون تدوین آیین‌نامه داخلی مجلس گفت: با توجه به تصویب این طرح در کمیسیون، تلاش می‌کنیم در هفته آینده با جمع‌آوری پنجاه امضا این طرح را در اولویت بررسی در صحن علنی قرار دهیم تا پیش از معرفی کابینه جدید به صورت قانون در آید./
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet