ولادت امام موسی کاظم (ع)
1392/04/15 14:09:38
سرویس دیگر رسانه‌ها_
گروسی مطرح کرد

آمادگی ایران برای تعامل با کشورهای منطقه در راستای بهینه‌سازی صنعت و زیرساخت‌های دریایی

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به اینکه ساخت نفتکش گام بزرگی در دستیابی به توانمندی ساخت تجهیزات حمل و نقل دریایی است، گفت: ما می‌توانیم برای گسترش و بهینه‌سازی صنعت و زیرساخت‌های دریایی با کشورهای منطقه و خاورمیانه تعامل داشته باشیم.
آمادگی ایران برای تعامل با کشورهای منطقه در راستای بهینه‌سازی صنعت و زیرساخت‌های دریایی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به اینکه ساخت نفتکش گام بزرگی در دستیابی به توانمندی ساخت تجهیزات حمل و نقل دریایی است، گفت: ما می‌توانیم برای گسترش و بهینه‌سازی صنعت و زیرساخت‌های دریایی با کشورهای منطقه و خاورمیانه تعامل داشته باشیم. https://cdn.icana.ir/d/019/32027.jpg آمادگی,ایران,برای,تعامل,با,کشورهای,منطقه,در,راستای,بهینه‌سازی,صنعت,و,زیرساخت‌های,دریایی Icana

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت؛ حسین گروسی با اشاره به تحویل نفتکش ساخت ایران به ونزوئلا گفت: با توجه به نقش حمل و نقل که در بر گیرنده دریایی، ریلی و هوایی می‌شود و یکی از ارکان توسعه در  زیرساخت‌های کشور است در زمینه حمل و نقل دریایی با محدودیت‌هایی مواجه هستیم که موجب می‌شود در زمینه گسترش این صنعت اهتمام ورزیم.   
وی با بیان این مطلب که با توجه به موقعیت ژئوپلتیکی کشور گسترش زیرساخت حمل و نقل دریایی از اهمیت خاصی برخوردار است،‌ ادامه داد: بحث توسعه حمل و نقل دریایی و همچنین راه‌های آبی که در اختیار ماست برای گسترش به توانمندی‌های بالایی نیازمند است و ما شاهد هستیم که با استفاده از متخصصان داخلی در زمینه ارتقا این امر گام‌های سازنده‌ای را برداشته‌ایم.   
 عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به اینکه ساخت نفتکش گام بزرگی در دستیابی به توانمندی ساخت تجهیزات حمل و نقل دریایی است، گفت: ما حتی می‌توانیم برای گسترش و بهینه‌سازی این صنعت با کشورهای منطقه و خاورمیانه تعامل داشته باشیم.
به گزارش باشگاه خبرنگاران، نماینده ملارد،‌ شهریار و شهر قدس در مجلس در پایان با تاکید بر لزوم توسعه زیرساخت‌ها در صنعت حمل و نقل خاطرنشان کرد: یکی از شاخصه‌های مهم در صنعت و تجارت ایجاد و بهبود راه‌های ارتباطی بوده و لازم است همانطور که صنعت کشتی‌سازی و حمل و نقل دریایی در حال پیشرفت و توسعه است در زمینه حمل و نقل هوایی و ریلی نیز باید اقداماتی صورت گیرد که مطمئنا تاثیر بسزایی در تجارت و اقتصاد کشور خواهد داشت.
گفتنی است؛ نخستین نفتکش افراماکس ساخت شرکت ایرانی صدرا یکی از 4 نفتکشی است که قرار است از سوی ایران تحویل شرکت ملی نفت ونزوئلا شود که نخستین نفتکش تولید این گروه در سال گذشته طی مراسمی رسمی در بندر بوشهر به آب انداخته شد.
قابل ذکر است؛ در دنیا کشورهای معدودی هستند که توان ساخت کشتی‌های بزرگ و نفتکش را دارند و ایران تنها کشور منطقه خاورمیانه است که تا کنون موفق به ساخت نفتکش شده است لذا نفتکش افراماکس نخستین نفتکش ساخت خاورمیانه لقب گرفته است./
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet