ولادت امام موسی کاظم (ع)
1392/04/15 14:40:44
سرویس دیگر رسانه‌ها_
پاپی زاده :

تنها 20 درصد از مرغداری‌های ما از تکنولوژی روز استفاده می‌کنند

عضو کمیسیون کشاورزی گفت: ما در بخش بهره‌وری کار چندانی صورت ندادیم به طوری که تنها ۲۰ درصد از مرغداری‌های ما از تکنولوژی روز استفاده می‌کنند و بقیه هنوز به صورت سنتی اداره می‌شوند.
تنها 20 درصد از مرغداری‌های ما از تکنولوژی روز استفاده می‌کنند عضو کمیسیون کشاورزی گفت: ما در بخش بهره‌وری کار چندانی صورت ندادیم به طوری که تنها 20 درصد از مرغداری‌های ما از تکنولوژی روز استفاده می‌کنند و بقیه هنوز به صورت سنتی اداره می‌شوند. https://cdn.icana.ir/d/019/21265.jpg تنها,20,درصد,از,مرغداری‌های,ما,از,تکنولوژی,روز,استفاده,می‌کنند Icana

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت؛ عباس پاپی زاده بیان کرد: براساس بحث‌ها و توافق‌ها قرار بود قیمت تخم‌مرغ تا آذرماه تغییر نکند اما نوسانات غیرقابل پیش‌بینی برای مرغداران به وجود آمد که باعث شد درصد زیادی به قیمت تولید افزوده شود. بر همین اساس کشاورزان چاره‌ای نداشتند جز اینکه قیمت را افزایش دهند تا چرخه تولید حفظ شود.
او ادامه داد: وزارت جهاد کشاورزی به عنوان متولی بخش مرغداری باید بسته‌های حمایتی را برای این گروه در نظر می‌گرفت که متاسفانه در یکی دو سال گذشته این اتفاق نیفتاد و خیلی خوب عمل نشد که این مسئله منجر به افزایش هزینه‌ها شد نتیجه‌اش چیزی شد که می‌بینیم یعنی قیمت افزایش پیدا کرد.
پاپی‌زاده با اشاره به افزایش قیمت سوخت و تعرفه‌های دیگری که منجربه افزایش قیمت تمام شده تخم‌مرغ شده گفت: امیدواریم با تدبیر مدیران این بخش هزینه‌های تولید کاهش پیدا کند و بسته‌های حمایتی مناسب برای کشاورزان و مرغداران در نظر گرفته شود که از آن جمله ورود تکنولوژی و مجهز کردن واحدهای تولیدی است؛ انتظار داریم دولت در بحث هدفمندی یارانه‌ها تدابیر خاصی را برای مرغداران و کشاورزان در نظر بگیرند.
عضو کمیسیون کشاورزی ادامه داد: ما در بخش بهره‌وری کار چندانی صورت ندادیم به طوری که تنها 20 درصد از مرغداری‌های ما از تکنولوژی روز استفاده می‌کنند و بقیه هنوز به صورت سنتی اداره می‌شوند.
وی تاکید کرد: اگر بسته‌های حمایتی و بخشی از درآمد هدفمندی یارانه از طریق اعتبارات به این بخش تزریق شود و تولید شکل بگیرد از نوسانات قیمتی دور خواهیم بود.
به گزارش خبرگزاری ایسنا، عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با مطرح کردن این مسئله که در همین قیمت نیز سود چندانی عاید تولیدکننده نمی‌شود گفت: ما باید مشکلات را به صورت ریشه‌ای حل کنیم؛ زیرساخت‌ها این بخش‌ها در حال از بین رفتن است و اثرات تصمیماتی که در یکی دو سال گذشته گرفته شده تازه مشخص می‌شود که یکی از آنها هم افزایش قیمت تخم‌مرغ است./
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet