هدر اصلی
1392/04/15 16:29:46
سرویس اقتصادی
توکلی با انتقاد از رویکرد دولت در حمایت از گندم‌کاران:

سرنوشت گندمکاران به لطف مسئولان با واردات گره خورده است

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، با اشاره به اینکه واردات گندم گویی برای کشور زحمت کمتری در قیاس با خرید عادلانه این محصول از کشاورزان داخلی دارد، ‌گفت: تا زمانی که برخی از مسئولان دولتی تمایل بیشتری برای واردات گندم دارند هیچ سودی نصیب کشاورزان ایرانی نخواهد شد.
سرنوشت گندمکاران به لطف مسئولان با واردات گره خورده است عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، با اشاره به اینکه واردات گندم گویی برای کشور زحمت کمتری در قیاس با خرید عادلانه این محصول از کشاورزان داخلی دارد، ‌گفت: تا زمانی که برخی از مسئولان دولتی تمایل بیشتری برای واردات گندم دارند هیچ سودی نصیب کشاورزان ایرانی نخواهد شد. https://cdn.icana.ir/d/019/22215.jpg سرنوشت,گندمکاران,به,لطف,مسئولان,با,واردات,گره,خورده,است Icana

محمد تقی توکلی در گفت‌و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه دولت باید در سیاست‌های خود در خصوص کشاورزان تغییر رویه دهد و بیش از پیش به آنان توجه کند، افزود: دور شدن از اقتصاد تک محصولی و وابستگی به درآمد‌های نفتی منوط به اجرایی شدن حمایت‌های دولت از بخش کشاورزی است.

نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی، با بیان این مطلب که واردات گندم گویی برای کشور زحمت کمتری در قیاس با خرید عادلانه این محصول از کشاورزان داخلی دارد، تصریح کرد: تا زمانی که برخی از مسئولان دولتی تمایل بیشتری برای واردات گندم دارند هیچ سودی نصیب کشاورزان ایرانی نخواهد شد.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، با انتقاد از رویکرد دولت در حمایت از گندم‌کاران ایرانی، ‌گفت: نزدیک نشدن نرخ خرید تضمینی گندم ایرانی به نرخ جهانی طناب‌های امید را به واردات و خروج ارز از کشور گره خواهد زد.

این نماینده مردم در مجلس نهم با اشاره به بی‌میل بودن وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص افزایش نرخ خرید تضمینی گندم ایرانی، عنوان کرد: واقعی شدن قیمت گندم تأمین نیاز کشور را با تولید داخل را ممکن می‌کند.

وی با بیان اینکه یکی از دلایل عدم افزاش نرخ خرید تضمینی باور نکردن بازار است، گفت: بی‌توجهی به تولید داخل و عدم افزایش قیمت خرید محصولات کشاورزی از سوی مسئولان نشان از تشویق کشاورزان خارجی است.

نماینده مردم الیگودرز در مجلس، با تأکید بر اینکه برخی از شرکت‌های بازرگانی با دارا بودن مجوز واردات ظلم به کشاورزان را در جامعه گسترش داده‌اند و در هر زمینه‌ای با واردات تولید ملی را غافلگیر می کنند، تصریح کرد: در شرایط کنونی کشور با توجه به وجود تورم در جامعه مسئولان باید بدانند کلید رهایی از گرانی توجه به تولید ملی در عمل است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet