هدر اصلی
1392/04/16 09:30:22
سرویس اقتصادی
فرهنگی در واکنش به افزایش 15 تا100درصدی نرخ اجاره بها:

تب تقاضا نرخ اجاره بها را بالا برد

عضو هیئت رییسه مجلس،با بیان اینکه در شرایط کنونی عرضه و تقاضای مسکن با یکدیگر تناسبی ندارد،گفت: یکی از دلایل افزایش نرخ اجاره بها، افزایش و تب تقاضا در بازار مسکن و اجاره نشینی است، چراکه بسیاری از مردم با رجوع به بنگاه‌های معاملاتی مسکن بر تقاضای این بخش افزوده‌اند، در صورتی که بازار مسکن از لحاظ عرضه با کمبودهای بزرگی مواجه است.
تب تقاضا نرخ اجاره بها را بالا برد عضو هیئت رییسه مجلس،با بیان اینکه در شرایط کنونی عرضه و تقاضای مسکن با یکدیگر تناسبی ندارد،گفت: یکی از دلایل افزایش نرخ اجاره بها، افزایش و تب تقاضا در بازار مسکن و اجاره نشینی است، چراکه بسیاری از مردم با رجوع به بنگاه‌های معاملاتی مسکن بر تقاضای این بخش افزوده‌اند، در صورتی که بازار مسکن از لحاظ عرضه با کمبودهای بزرگی مواجه است. https://cdn.icana.ir/d/019/31172.jpg تب,تقاضا,نرخ,اجاره,بها,را,بالا,برد Icana

محمد حسین فرهنگی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به افزایش نرخ اجاره بها در کشور، گفت: افزایش و تورم موجود در بخش اجاره بها به عوامل مختلفی از جمله، دخالت واسطه گران و دلالان در بازار مسکن، عدم نظارت‌های دولت، ناهماهنگی در عرضه و تقاضای مسکن و همچنین تورم در بخش مصالح ساختمانی مربوط است.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی، در پاسخ به این پرسش که طرح مسکن مهر تا چه اندازه توانست نرخ مسکن و اجاره بها را کنترل کند، افزود: مسکن مهر تا حدودی توانست سدی در برابر افزایش قیمت زمین، مسکن و اجاره بها ایجاد کرده و افراد بسیاری را که فاقد مسکن و سرپناهی مناسب بودند صاحب خانه کند.

وی با بیان اینکه در شرایط کنونی عرضه و تقاضای مسکن با یکدیگر تناسبی ندارد، تصریح کرد: یکی از دلایل افزایش نرخ اجاره بها، افزایش و تب تقاضا در بازار مسکن و اجاره نشینی است، چراکه بسیاری از مردم با رجوع به بنگاه‌های معاملاتی مسکن بر تقاضای این بخش افزوده‌اند، در صورتی که بازار مسکن از لحاظ عرضه با کمبودهای بزرگی مواجه است.

فرهنگی با بیان اینکه مسکن مهر یکی از پروژه‌های با ارزش دولت است، اظهار کرد: هرچند در این طرح نیز ایرادات و مشکلاتی وجود دارد، اما در مجموع می‌توان پروژه مسکن مهر را یکی از نقاط قوت اقتصادی دولت احمدی نژاد دانست.

عضو هیئت رییسه مجلس، خاطر نشان کرد: طرح مسکن مهر با تغییرات و اصلاح معایب موجود، می‌تواند در دولت آینده نیز ادامه داشته، چراکه با تداوم روند کنونی بسیاری از اقشار آسیب پذیر و کم درآمد جامعه امکان صاحب‌خانه شدن را نخواهند داشت.

لازم به ذکر است، رشد بی‌ضابطه قیمت مسکن در ماه‌های گذشته و نبود نظارت و کنترل بر بازار مسکن باعث شده نرخ اجاره‌بها از۱۵ تا ۱۰۰ درصد رشد یابد، که این موضوع مشکلات عدیده ای را برای اجاره نشینان کشور بوجود آورده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet