ولادت امام موسی کاظم (ع)
1392/04/15 16:00:36
سرویس دیگر رسانه‌ها_
هاشمی :

رد صلاحیت افراد ارتباطی به شهردار نشدن‌شان ندارد

نایب رئیس مجمع نمایندگان تهران با بیان اینکه مرجع بررسی تایید صلاحیت شهردار، وزارت کشور است گفت: تایید و یا رد صلاحیت هر یک از کاندیداهای شورای شهر تهران در انتخابات مربوط به همان دوره است و نمی‌توان آن را به سایر موضوعات و مسئولیت‌ها و تصدی در مسئولیت‌ها تعمیم داد.
رد صلاحیت افراد ارتباطی به شهردار نشدن‌شان ندارد نایب رئیس مجمع نمایندگان تهران با بیان اینکه مرجع بررسی تایید صلاحیت شهردار، وزارت کشور است گفت: تایید و یا رد صلاحیت هر یک از کاندیداهای شورای شهر تهران در انتخابات مربوط به همان دوره است و نمی‌توان آن را به سایر موضوعات و مسئولیت‌ها و تصدی در مسئولیت‌ها تعمیم داد. https://cdn.icana.ir/d/019/12662.jpg رد,صلاحیت,افراد,ارتباطی,به,شهردار,نشدن‌شان,ندارد Icana

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت؛ مهدی هاشمی در خصوص تاثیر رد صلاحیت هر یک از کاندیداهای شوراهای شهر و روستا در انتصاب آنها در شهرداری تهران، گفت: طبق اطلاع بنده اگر کسی تایید و یا رد صلاحیت در انتخابات و یا موضوعی شده باشد طبیعتا آن تایید یا رد صلاحیت مربوط به همان موضوع است و نمی‌توان آن را به سایر موارد تعمیم داد.
وی در توضیح گفت: به طور مثال اگر فردی برای عضویت در شورای شهر تایید صلاحیت شده باشد نمی‌توان این تایید صلاحیت را برای حضور او در انتخابات مجلس تعمیم داد. برعکس این موضوع نیز صادق است؛ بنابراین این تایید و یا رد صلاحیت‌ها در هر دوره‌ای از انتخابات ارتباطی با یکدیگر و برای تصدی پستی ندارد.
نماینده مردم تهران همچنین با بیان اینکه مرجع بررسی تایید صلاحیت شهردار، وزارت کشور است گفت: البته اعضای شورای شهر نیز هر کدام طبق مسئولیت‌شان در انتخاب شهردار و تایید صلاحیتش باید پاسخگو باشد ولی در نهایت تاییدیه نهایی بر عهده وزارت کشور است.
به گزارش خبرگزاری ایسنا، هاشمی در پایان با بیان این که مجلس دخالتی در موضوع انتخاب شهردار تهران ندارد گفت: مجلس مسئولیتی مستقیم نداشته و نقش نظارت عالیه را خواهد داشت ولی ممکن است توصیه‌هایی در این زمینه داشته باشد. /
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet