هدر اصلی
1392/04/16 08:54:56
سرویس دیگر رسانه‌ها_
آقا‌محمدی:

اخراج ایرانیان ساکن امارات خلاف قوانین بین‌المللی است

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس ضمن انتقاد از اخراج بی‌دلیل ۵۰۰ ایرانی از امارات، گفت:‌ امارات با اخراج ایرانیان ساکن در این کشور اقدامی خلاف عرف و قوانین بین‌المللی مرتکب شده است.
اخراج ایرانیان ساکن امارات خلاف قوانین بین‌المللی است عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس ضمن انتقاد از اخراج بی‌دلیل 500 ایرانی از امارات، گفت:‌ امارات با اخراج ایرانیان ساکن در این کشور اقدامی خلاف عرف و قوانین بین‌المللی مرتکب شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/27138.jpg اخراج,ایرانیان,ساکن,امارات,خلاف,قوانین,بین‌المللی,است Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛ ابراهیم آقا‌محمدی عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی ضمن انتقاد از اخراج بی‌دلیل 500 ایرانی از امارات، توضیح داد: در گام نخست دست زدن به این اقدام منافع کشور امارات را به خطر می‌اندازد و نشان از بی‌عقلی حکام این دولت دارد چرا که ریگزار‌های امارات با سرمایه‌های افرادی خارج از این کشور آباد شد.

نماینده مردم خرم‌آباد و دوره در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در کنار ایرانیان بسیاری از شیعیان پاکستانی و هندی نیز از این کشور اخراج شدند، ادامه داد:‌ ارتکاب چنین اقدامی با گرایش مذهبی با عرف و قوانین بین‌المللی منافات دارد و مجامع بین‌المللی باید نسبت به این تحرکات خطرناک واکنش نشان دهند.

آقا‌محمدی با یادآوری اینکه این اقدام زوال سیاسی و اقتصادی امارات را به دنبال دارد، افزود: امارات با این حرکت آبرو و حیثیت خود را در میان کشورهای منطقه برد و کشورهایی که اتباع آنها از امارات اخراج شدند باید اعاده حیثیت کرده و در مقابل این اقدام واکنش نشان دهند.

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس، تصریح کرد: امارات باید بداند اخراج افرادی با بیش از 25 سال سابقه سکونت در این کشور باعث می‌شود تا دیگر سرمایه‌داران به فکر سرمایه‌گذاری در این کشور نیفتند چرا که اعتمادی و تضمینی برای زندگی در این کشور نیست.

به گزارش مجلس نیوز (پایگاه خبری فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی)، پروژه اخراج ایرانیان و شیعیان کشورهای لبنان، عراق، هند و پاکستان از امارات متحده عربی طی سال 2011 کلیک خورد و طی دو سال گشته هزاران تن از شیعیان از کشورهای ایران، عراق، لبنان، هند و پاکستان از شیخ نشینان ابوظبی و دوبی اخراج شدند این در حالی است که افراد اخراج شده بدون هیچ دلیل قانونی و جرمی از امارات اخراج شدند و تنها دلیل اصلی اخراج آنان شیعه بودن است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet