خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1392/04/16 09:36:08
سرویس دیگر رسانه‌ها_
بخشایش اردستانی:

"مُرسی" در رابطه با آمریکا مبارک‌تر از "حسنی مبارک" عمل کرد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: عربستان از وضعیت کنونی مصر خوشحال است چراکه عربستان هیچ تجربه‌ای از انتخابات ندارد و به دنبال همفکری برای خود در منطقه است تا نظام موروثی همانند کشور خود را در دیگر کشورها نیز شاهد باشد.
"مُرسی" در رابطه با آمریکا مبارک‌تر از "حسنی مبارک" عمل کرد عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: عربستان از وضعیت کنونی مصر خوشحال است چراکه عربستان هیچ تجربه‌ای از انتخابات ندارد و به دنبال همفکری برای خود در منطقه است تا نظام موروثی همانند کشور خود را در دیگر کشورها نیز شاهد باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/39383.jpg "مُرسی",در,رابطه,با,آمریکا,مبارک‌تر,از,"حسنی,مبارک",عمل,کرد Icana

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت؛ احمد بخشایش اردستانی با اشاره به تحولات اخیر در مصر گفت: تحولات مصر نشانگر این است که عده‌ای در مصر با ایجاد دو‌دستگی بین موافقان و مخالفان مرسی در صدد هستند به نوعی دیکتاتوری و مستبدین را روی کار بیاورند.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی اظهار داشت: عربستان از  وضعیت کنونی مصر خوشحال است چراکه عربستان هیچ تجربه‌ای از انتخابات ندارد و به دنبال همفکری برای خود در منطقه است تا نظام موروثی همانند کشور خود را در دیگر کشورها نیز شاهد باشد.
بخشایشی ادامه داد: ارتش و نظامیان در کشور مصر کودتا کردند اما این کودتا کشتار زیادی نداشت و مودبانه بود اما اگر اخوانی‌ها دست از مخالفت خود بر‌ندارند ارتش نهایتا خسته خواهد شد.
نماینده مردم اردستان در مجلس تصریح کرد: بزرگترین اشتباه مرسی این بود که نتوانست بر مشکلات اقتصادی کشورش فائق آید، همچنین در حرکت انقلابی در رابطه با آمریکا حتی مبارک‌تر از "حسنی مبارک"  عمل کرد.
بخشایش اردستانی گفت: گفت: جهت‌گیری اخوان‌ها به سمت تکفیری ها و نشان‌ندادن حرکت‌های انقلابی جدی بخصوص در رابطه با رژیم صهیونیستی از دیگر اشتباهات مرسی است.
به گزارش باشگاه خبرنگاران، وی در پایان خاطرنشان کرد: مرسی در پست‌های دولتی می‌توانست به جای پیرمرد‌های اخوان‌المسلمین از نیروهای جوان و سایر گروه‌ها نیز استفاده کند که در این صورت شاید شاهد این وضعیت در مصر نبودیم./
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet