هدر اصلی
1392/04/17 12:42:58
سرویس فرهنگی
قائید رحمت:

مجوزهای کیلویی به ساخت سریال‌های شبکه خانگی باید حذف شود

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه مجوزهای کیلوبی در ساخت سریال خانگی باید حذف شود، افزود: فیلم‌سازی در شبکه‌های خانگی باید با محوریت موضوعات آموزشی باشد.
مجوزهای کیلویی به ساخت سریال‌های شبکه خانگی باید حذف شود عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه مجوزهای کیلوبی در ساخت سریال خانگی باید حذف شود، افزود: فیلم‌سازی در شبکه‌های خانگی باید با محوریت موضوعات آموزشی باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/38305.jpg مجوزهای,کیلویی,به,ساخت,سریال‌های,شبکه,خانگی,باید,حذف,شود Icana

عباس قائیدرحمت در گفت ‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، بهترین شاخص در تولید سریال‌های شبکه خانگی را درنظر گرفتن الگوهای فرهنگی خواند وگفت: الگوهای ایرانی- اسلامی باید در بطن فیلمنامه‌های شبکه خانگی لحاظ شود.

نماینده مردم درود و ازنا در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: از مهم‌ترین اقداماتی که شبکه‌های خانگی در دنیای تصویر می‌تواند به آن توجه جدی داشته باشد این است که  در تولیدات خود رویکرد پژوهشی داشته و با شناخت از فرهنگ ایرانی- اسلامی به ارایه الگوی مناسب از شخصیت معنوی و اجتماعی مردان یا زنان مسلمان  بپردازد.

وی ادامه داد: شبکه نمایش خانگی دو نوع آثار را  باید در بازار عرضه کنند، نخست آثاری که براساس واقعیت اجتماعی به تصویر کشید شوند و دوم آثاری که  باید با هدف ترویج الگوهای ایرانی – اسلامی و با کار کارشناسی تولید شود.

قایئد رحمت، افزود: بسیاری از جوانان این مرزو بوم علاقمند به دنبال کردن آثار هنری از جمله سریال‌های شبکه‌های خانگی هستند به همین علت سزاوار نیست با بی‌مهری به شبکه‌های خانگی آثاری را تولید کنیم که هیچ دستاورد فرهنگی برای کشورمان نداشته باشد.

نماینده مردم درود در مجلس نهم، با بیان اینکه کارگردانان و نویسندگان ایرانی باید این مسئله مهم را در ک کنند که تنها اثری در یاد مردم ماندنی است که ساختارهای هنری در آن لحاظ شده باشد، افزود: سریال‌های خارجی با فیلم‌های غیراخلاقی درصدد تسلط بر افکار جوانمان هستند که این موضوع ضرورت توجه به تولید آثار تولیدی در عرصه سینماو تلویزیون را بیش از پیش آشکار می کند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس  شورای اسلامی، با بیان اینکه شبکه خانگی باید پادزهر آسییب‌های اجتماعی درجامعه باشد، ادامه داد: شبکه نمایش خانگی در ایران باید در راستای توسعه فرهنگی جامعه حرکت کند نه اینکه تنها جنبه اقتصادی برای تهیه کنندگان داشته باشد زیرا متاسفانه تولید آثار بی‌محتوا  نتیجه‌ای جز کاهش مخاطب سریال‌های شبکه خانگی را به همراه ندارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet