عید سعید غدیرخم
1392/04/16 09:50:47
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نکو:

برای استفاده بهینه از ظرفیت شوراهای حوزه اقتصاد خلاء قانونی داریم

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار کرد: برای استفاده بهینه از ظرفیت کارشناسی و تصمیم‌گیری شوراها باید قانون اصلاح شود.
برای استفاده بهینه از ظرفیت شوراهای حوزه اقتصاد خلاء قانونی داریم عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار کرد: برای استفاده بهینه از ظرفیت کارشناسی و تصمیم‌گیری شوراها باید قانون اصلاح شود. https://cdn.icana.ir/d/019/25790.jpg برای,استفاده,بهینه,از,ظرفیت,شوراهای,حوزه,اقتصاد,خلاء,قانونی,داریم Icana

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت؛ ابراهیم نکو خاطرنشان کرد: نکته‌ای که در رابطه با شوراهای حوزه اقتصاد باید مدنظر قرار گیرد آن است که با یک نگاه منفی و جانبدارانه به عملکرد آنها نگاه نشود بلکه باید به شکل کارشناسی و بر اساس حیطه اختیارات آنها نتیجه عملکرد آنها را نقد و بررسی کرد.
وی افزود: باید این نکته را بپذیریم که شوراها برای انجام وظایف خود نیاز به شرح وظایف و قانون صریح و مشخصی دارند که متاسفانه هنوز در کشور خلاء آن احساس می‌شود. ضمن آنکه باید ببینیم در مقابل توقعاتی که از شوراها داریم تا چه حد اختیار به آنها داده‌ایم.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تاکید کرد: کارآیی و استفاده از ظرفیت شوراهای تخصصی در حوزه اقتصاد قطعا می‌تواند به نفع کشور باشد اما نکته مهم در این رابطه این است اگر برخی از شوراها در انجام وظایف خود و یا تاثیرگذاری در حوزه اقتصاد ناکارآمدی از خود نشان دهند این به این معنی نیست که فلسفه وجودی آن زیر سوال برود بلکه باید اختیارات و شرح وظایف آن را نیز بررسی کنیم و انتظارات را بر اساس آن تنظیم نماییم.
نماینده مردم رباط‌کریم در مجلس تصریح کرد: آنچه که مسلم است این است که در بحث اداره شوراها و بکارگیری آنها در حل معضلات و مشکلات اقتصادی خلاء قانونی جدی وجود دارد و لازم است این خلاء قانونی با بررسی کارشناسی و توجه ویژه مرتفع شود و یا قانون‌های فعلی اصلاح گردد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه شوراها هر کدام شرح وظایف خاص خود را دارند، اظهار کرد: به عنوان مثال شورای اشتغال و شورای عالی کار شاید در محتوا و نام با هم شباهت‌هایی داشته باشند اما هر کدام در کلان وظیفه خاص خود را دارند و این موضوع که به دلیل موازی‌کاری شاهد ناکارآمدی آنها هستیم نمی‌تواند درست باشد بلکه لازم است برخی از شوراهای کارشناسی در ذیل این شوراها فعالیت کنند تا بتوان ضمن آنکه تنها به عنوان یک بازوی کارشناسی عمل می‌کنند، در کلان به شوراهای عالی در تصمیم‌گیری‌ها نیز کمک کنند.
به گزارش خبرگزاری ایسنا، عضو هیات رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس در پایان با اشاره به موضوع احیای سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کل کشور، خاطرنشان کرد: موضوع احیای سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی می‌تواند در دولت آینده مورد توجه قرار گیرد و مجلس نیز برنامه‌هایی در این رابطه دارد و در صورت احیای آن می‌توان برخی از شوراها را در چارچوب این سازمان به کار گرفت اما نکته‌ای که قابل توجه است قانون در این بخش نیاز به تجدیدنظر و اصلاح دارد. /
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet