ولادت امام موسی کاظم (ع)
1392/04/16 11:04:46
سرویس سیاسی
نقوی:

جهان به حل پرونده هسته‌ای ایران در دولت روحانی خوش‌بین است

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، خوش‌بینی ایجادشده در فضای بین‌المللی نسبت به ایران را فرصتی برای دولت یازدهم دانست و ابراز امیدواری کرد از این فرصت برای حل پرونده هسته‌ای استفاده شود.
جهان به حل پرونده هسته‌ای ایران در دولت روحانی خوش‌بین است سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، خوش‌بینی ایجادشده در فضای بین‌المللی نسبت به ایران را فرصتی برای دولت یازدهم دانست و ابراز امیدواری کرد از این فرصت برای حل پرونده هسته‌ای استفاده شود. https://cdn.icana.ir/d/019/8393.jpg جهان,به,حل,پرونده,هسته‌ای,ایران,در,دولت,روحانی,خوش‌بین,است Icana

سیدحسین نقوی حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت با اشاره به مثبت شدن فضای بین‌المللی نسبت به ایران پس از انتخابات ریاست جمهوری گفت: آشنایی روحانی با روند پرونده هسته‌ای جمهوری اسلامی و نیز رویکرد مثبتی که اروپایی‌ها پس از انتخاب وی نشان دادند، 2 فرصت قابل توجه برای پیشرفت مذاکرات ایران با 1+5 محسوب می‌شود.

نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اغلب محافل بین‌المللی معتقدند روند پرونده هسته‌ای ایران مثبت و رو به پیشرفت است، به نقش امریکایی‌ها در این مسیر پرداخت و افزود: تنها مانع و تهدید موفقیت ایران در پرونده هسته‌ای، همانطور که افرادی همچون جک استراو به آن اشاره داشته‌اند، امریکا است و در عمل نشان داده تمایلی برای حل پرونده ایران از طریق مذاکره ندارد.

وی تحریم‌های جدید امریکا علیه ایران را بیانگر عدم رغبت آنها به حل پرونده هسته‌ای ایران از طریق گفتگوها دانست و تصریح کرد: تهران امیدوار است کشورهای غربی با رویکردی عاقلانه، مذاکرات را مدیریت و تکلیف خود با امریکا را مشخص کنند.

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس بیان کرد: کشورهای غربی باید از این فرصت ایجاد شده در ایران استفاده و باعث به ثمر رسیدن مذاکرات شوند زیرا آنها به خوبی می‌دانند جمهوری اسلامی هدفی جز استفاده صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای ندارد و بارها نیز این موضوع به اثبات رسیده است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خوش‌بینی ایجادشده در فضای بین‌المللی نسبت به ایران را فرصتی برای دولت یازدهم دانست و گفت: تسلط روحانی بر موضوعات هسته‌ای، ظرفیتی را ایجاد می‌کند و دولت یازدهم باید از این فرصتها برای پرونده هسته‌ای ایران به نحو احسن استفاده کند.

اخیرا جک استراو، وزیر امور خارجه انگلیس در سخنانی اظهار کرده با آمدن روحانی، فضا بهتر و امیدوارکننده شده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet