عید سعید غدیرخم
1392/04/16 11:45:13
سرویس اجتماعی
خجسته تصریح کرد:

نوع رد صلاحیت٬ عامل تاثیرگذار در سرنوشت گزینه احتمالی شهردار آینده

رئیس کمیسیون شوراها وامور داخلی کشور در مجلس٬ در مورد مباحث مطرح شده در مورد نحوه احراز صلاحیت شهردار آینده تهران و ارتباط آن با رد صلاحیت در انتخابات شوراهای شهر و روستا٬ گفت: رد صلاحیت در انتخابات شوراهای شهر وروستا، نمی‌تواند الزاما به معنی ممنوعیت حضور افراد در سمت شهردار تهران باشد.
نوع رد صلاحیت٬ عامل تاثیرگذار در سرنوشت گزینه احتمالی شهردار آینده رئیس کمیسیون شوراها وامور داخلی کشور در مجلس٬ در مورد مباحث مطرح شده در مورد نحوه احراز صلاحیت شهردار آینده تهران و ارتباط آن با رد صلاحیت در انتخابات شوراهای شهر و روستا٬ گفت: رد صلاحیت در انتخابات شوراهای شهر وروستا، نمی‌تواند الزاما به معنی ممنوعیت حضور افراد در سمت شهردار تهران باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/33865.jpg نوع,رد,صلاحیت٬,عامل,تاثیرگذار,در,سرنوشت,گزینه,احتمالی,شهردار,آینده Icana

امیر خجسته در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت٬ افزود: احراز شدن یا نشدن صلاحیت افراد در انتخابات شوراهای شهر و روستا تابع استعلام از مراجع چهارگانه بوده و در این میان اگر قرار است فردی که در انتخابات شوراها رد صلاحیت شده٬ به شهرداری راه نیابد٬ باید نوع رد صلاحیت وی مشخص شود.

نماینده مردم همدان٬ فامنین وقهاوند در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه رد صلاحیت در انتخابات شوراهای شهر وروستا، نمی‌تواند الزاما به معنی ممنوعیت حضور افراد در سمت شهردار تهران باشد٬ تصریح کرد: اعلام نظر مراجع چهارگانه نظیر وزارت اطلاعات برای انتخابات شوراهای شهر وروستا در مورد این انتخابات صورت می‌گیرد و اگر رد صلاحیت فرد به دلیل سوء پیشینه نباشد، احتمال اینکه فرد در پست اجرایی دیگر دارای صلاحیت باشد وجود دارد.

این نماینده مردم در مجلس نهم٬ ادامه داد: از دید مراجعی نظیر وزارت اطلاعات٬ ممکن است فردی برای رسیدن به یک منصب خاص مشکل داشته باشد و در مقابل این احتمال وجود دارد که این مشکل برای تصدی پست دیگر وجود نداشته باشد.

رئیس کمیسیون شوراها وامور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی٬ افزود: فردی که در آینده بخواهد منصب مهمی نظیر شهرداری تهران را در دست بگیرد٬ باید دارای شرایط لازم برای تصدی این پست باشد که این مقوله  باید به ‌صورت مجزامورد بررسی قرار گیرد./

پایان پیام

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet