خبرگزاری خانه ملت

ولادت امام موسی کاظم (ع)
1392/04/16 15:17:47
سرویس اجتماعی
احمدی با انتقاد از افزایش 50 درصدی کمک هزینه تحصیلی دانشجویان غیرایرانی:

نباید پول بیت‌المال را صرف تحصیل دانشجویان غیرایرانی کنیم

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، با انتقاد از افزایش ۵۰ درصدی کمک هزینه تحصیلی دانشجویان غیرایرانی محصل در دانشگاه‌های کشور، گفت: در حالی شاهد افزایش کمک هزینه به دانشجویان خارجی هستیم که دانشجویان داخلی در بخش تغذیه و خوابگاه با مشکل مواجه‌اند.
نباید پول بیت‌المال را صرف تحصیل دانشجویان غیرایرانی کنیم عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، با انتقاد از افزایش 50 درصدی کمک هزینه تحصیلی دانشجویان غیرایرانی محصل در دانشگاه‌های کشور، گفت: در حالی شاهد افزایش کمک هزینه به دانشجویان خارجی هستیم که دانشجویان داخلی در بخش تغذیه و خوابگاه با مشکل مواجه‌اند. https://cdn.icana.ir/d/019/26555.jpg نباید,پول,بیت‌المال,را,صرف,تحصیل,دانشجویان,غیرایرانی,کنیم Icana

قاسم احمدی لاشکی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از افزایش 50 درصدی کمک هزینه تحصیلی دانشجویان غیرایرانی محصل در دانشگاه‌های داخل کشور، توضیح داد: رسالت برخی از دانشگاه‌ها مثل جامع‌المصطفی بر این امر مبتنی است که دانشجویان غیرایرانی را پذیرش کند تا در این فضای آموزشی علوم قرآنی و اسلامی را به این دانشجویان منتقل کند.

نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: ولی پذیرش دانشجویان غیرایرانی در دانشگاه‌های دولتی مثل دانشگاه تهران و اعطای کمک هزینه تحصیلی برای رفاه آنها امری غیرمنطقی و توجیه‌ناپذیر نیست.

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت در مجلس نهم، با انتقاد از اختصاص اعتبار به دانشجویان غیرایرانی، افزود: به جای اختصاص بودجه به دانشجویان غیرایرانی باید اعتبارات آنان را باید صرف دانشجویان خود کنیم که امروز با مشکلات جدی روبرو بوده و قرار است در آینده کشور را آباد کنند.

وی با بیان اینکه نباید پول بیت‌المال را صرف تحصیل دانشجویان غیرایرانی کرد، یادآور شد:‌ دانشگاه‌ها در بخش تغذیه و خوابگاه کسری بودجه دارند و بسیاری مواقع دانشجویان به مشکل برخورد می‌کنند، در چنین شرایطی آیا باید اعتبارات را صرف دانشجویان خارجی کرد.

 

افزایش کمک هزینه 50 درصدی به دانشجویان غیرایرانی نوعی خیانت است

این نماینده مردم در مجلس نهم، افزود: دانشجویان ایرانی که در دانشگاه‌های خارج از کشور مثل آکسفورد انگلیس، دانشگاه‌های مالزی یا تاجیکستان درس می‌خوانند از هیچ کمک هزینه تحصیلی برخوردار نیستند و این مسئله طبیعی است که دانشجویان خارجی به استثنای افرادی که بورس می‌شوند باید با هزینه خود تحصیل کنند.

نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس نهم، تصریح کرد: نباید خودمان را گول بزینم که دانشجویان خارجی قرار است بدل به سفرای فرهنگی جمهوری اسلامی ‌شوند، واقعیت آن است که این اتفاق نمی‌افتد و حتی تبادل علمی و اطلاعاتی نیز انجام نمی‌شود زیرا این افراد به لحاظ سطح علمی در حد و اندازه تبادل علم با دانشگاه‌های ایرانی هستند.

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت در مجلس نهم، افزود: اغلب دانشجویان خارجی که وارد کشور می‌شوند در سودای آموختن رشته‌های سرآمد مثل نانو و انرژی هسته‌ای هستند تا با کسب علم به کشور خود بازگشته و صاحب منصبی شوند از این رو دلیل ندارد که بودجه کشور ما صرف کمک هزینه به آنان شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: افزایش کمک هزینه 50 درصدی به دانشجویان غیرایرانی نوعی خیانت محسوب شده زیرا دانشجویان کشور بیش از دیگران به این پول‌ها نیازمندند.

معاون سازمان امور دانشجویی وزارت علوم، تحقیقات وفناوری، گفت: از اول فروردین ماه امسال کمک هزینه تحصیلی دانشجویان غیرایرانی 50 درصد افزایش یافته است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet