خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1392/04/16 13:23:52
سرویس اقتصادی
رجایی مطرح کرد:

مجلس در حل مشکلات بخش کشاورزی پیش قدم بود نه دولت

رییس کمیسیون کشاورز، آب و منابع طبیعی مجلس در ارزیابی از عملکرد دولت نهم و دهم در حوزه کشاورزی با اشاره به ضعف مدیریتی در این حوزره در ۸ سال اخیر تاکید کرد: سهم کشاورزی از صندوق توسعه ملی در طول ۸ سال گذشته به نتیجه نهایی و مناسبی نرسید و پیگیری مشکلات بخش کشاورزی بیش از آن که از جانب دولت باشد از طرف مجلس بود.
مجلس در حل مشکلات بخش کشاورزی پیش قدم بود نه دولت رییس کمیسیون کشاورز، آب و منابع طبیعی مجلس در ارزیابی از عملکرد دولت نهم و دهم در حوزه کشاورزی با اشاره به ضعف مدیریتی در این حوزره در 8 سال اخیر تاکید کرد: سهم کشاورزی از صندوق توسعه ملی در طول 8 سال گذشته به نتیجه نهایی و مناسبی نرسید و پیگیری مشکلات بخش کشاورزی بیش از آن که از جانب دولت باشد از طرف مجلس بود. https://cdn.icana.ir/d/019/27852.jpg مجلس,در,حل,مشکلات,بخش,کشاورزی,پیش,قدم,بود,نه,دولت Icana

عباس رجایی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت در ارزیابی عملکرد دولت نهم و دهم در حوزه کشاورزی گفت:دولت نهم و دهم در حوزه کشاورزی در زمینه هایی کارهای خوبی انجام داده اما برآیند خوبی در این دو دولت در حوزه کشاورزی نداشتیم.

نماینده مردم اراک،کمیجاب و خنداب در مجلس شورای اسلامی در ادامه این مطلب افزود: یکی از بحث هایی که دولت نهم دنبال می کردیم و دولت هشتم بیان کرده بود، خودکفایی در محصولات اساسی بود که امروز به فراموشی سپرده شده و راهی که آغاز شده بود به سرانجام نرسید و در بیان واضح تر باید گفت که طرح های خودکفایی دولت هشتم و دولت نهم و دولت دهم شکست خورده است.

رجایی در این خصوص تصریح کرد: دلیل این مسئله ضعف مدیریت در 8 سال اخیر و عدم توجه بدنه دولت به حوزه کشاورزی بوده است.

سهم کشاورزی از صندوق توسعه ملی به نتیجه نهایی نرسید

رییس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی در خصوص کوتاهی های مدیریتی دولت در زمینه مدیریت کشاورزی  تاکید کرد: در سال 89، 90 و 91 بحث توسعه کشاورزی مطرح شد و مجلس شورای اسلامی سهم خوبی در صندوق توسعه ملی برای توسعه کشاورزی اختصاص داد که هنوز این اقدامات به نتیجه نهایی و کاربردی نرسیده است.

رجایی هم چنین افزود: علی رغم فشارهای زیادی که وارد شد تا این ارقام بودجه ای با سرعت در حوزه کشاورزی نقش آفرینی کند اما طرح های زیادی به حوزه بانک آمده است که بانک های عامل تنها بخشی از این طرح ها را توانستند عملیاتی کنند،لذا نتیجه این طرح ها کامل دیده نشده است.

وی ادامه داد: این مسئله را صرفا نمی توانیم ادعا کنیم که تا این اندازه نیز در اثر کار دولت بوده است چرا که تا همین اندازه کارهای صورت گرفته، با همت مجلس نیز بوده است.

مجلس در حل مشکلات بخش کشاورزی پیش قدم بود نه دولت

رجایی در ادامه اظهارات خود در ارزیابی کارنامه دولت نهم و دهم در حوزه کشاورزی تاکید کرد: در 8 سال اخیر هر چه در حوزه رفع اشکالات ساختاری بخش کشاورزی  دنبال شده است، طرح های مجلس بوده و لایحه ای جانب دولت ارائه نشده است.

وی ادامه داد: این مسئله نشان می دهد که دولت در این حوزه بسیار ضعیف عمل کرده است چرا که ما در این حوزه مشکلات ساختاری بسیار زیادی را داشتیم که همواره مجلس در این خصوص پیش قدم شده است.

رجایی این مسئله را نیز دال بر ضعف مدیریت توصیف و تصریح کرد: اگر بخواهیم نمره دولت هشتم، نهم و دهم را در حوزه کشاورزی ارزیابی کنیم، بین 12 تا 15 نمره می گیرند که این نمره برای ما که کشاورزی در جایگاه ویژه ای در عرصه کشاورزی قرار دارد و برای تحقق اقتصاد مقاومتی نیز رکن ضروری محسوب می شود، بسیار پایین و غیر قابل قبول است.

رییس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی هم چنین تاکید کرد: شکست تحریم ها، بیمه کردن استقلال و تحقق اقتصاد مقاومتی نیازمند دقت و مدیریت مناسب در حوزه کشاورزی است که از نگاه شخص من در دولت های هشتم، نهم و دهم در این خصوص مناسب عمل نشده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet