خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1392/04/16 12:39:04
سرویس دیگر رسانه‌ها_
شفیعی:

وزرای دولت آینده باید از حاشیه‌های سیاسی به دور باشند

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه وزرای دولت آینده باید از حاشیه‌های سیاسی دور و کلان‌نگر باشند، گفت: متأسفانه گاهی وزرا به جای اینکه وزیر ملی باشند، وزیر استانی یا وزیر حوزه‌های انتخابیه خاص می‌شوند که این ایراد است.
وزرای دولت آینده باید از حاشیه‌های سیاسی به دور باشند عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه وزرای دولت آینده باید از حاشیه‌های سیاسی دور و کلان‌نگر باشند، گفت: متأسفانه گاهی وزرا به جای اینکه وزیر ملی باشند، وزیر استانی یا وزیر حوزه‌های انتخابیه خاص می‌شوند که این ایراد است. https://cdn.icana.ir/d/019/31669.jpg وزرای,دولت,آینده,باید,از,حاشیه‌های,سیاسی,به,دور,باشند Icana
به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛نوذر شفیعی نماینده مردم ممسنی و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به ویژگی‌های دولت آینده اظهار داشت: هم رسانه‌ها و هم جریانات سیاسی باید برای رئیس‌جمهور جدید این امکان را فراهم کنند که او بتواند با فراغ بال و آرامش خاطر اعضای کابینه‌اش را انتخاب کند.

وی با بیان اینکه کشور هم‌اکنون در شرایطی است که اگر در اجزای دولت ناهماهنگی وجود داشته باشد، قطعاً کارها پیش نخواهد رفت، افزود: این موضوع به سرخوردگی مردم منجر خواهد شد و ممکن است نتایج منفی برای کشور به بار آید.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه یادآور شد: به نظرم آقای روحانی باید اعضای کابینه‌اش متشکل از افراد فنی و تخصصی باشد، چون امروز مردم کار می‌خواهند و به دنبال حل مشکلات و مسائل‌شان هستند، البته نظام هم در پی این موضوع است تا مسائل ملت حل شود و نوعی وحدت، انسجام، همدلی و هماهنگی بین مردم، دولت و نظام حاصل شود.

 وی خاطرنشان کرد: به نظرم رئیس‌جمهور منتخب صرف‌نظر از جنجال‌ها، هیاهوهای تبلیغاتی و فشارهای سیاسی، کابینه‌اش را برگزیند چون او در برابر مردم و رهبری مسئول خواهد بود.

 شفیعی تصریح کرد: اگر دولت آینده ناکارآمد باشد، آقای روحانی باید پاسخگو باشد، رئیس‌جمهور منتخب باید تیم خود را به گونه‌ای انتخاب کند که ماحصل کار رضایت کلی نظام، مردم و انجام یکسری اموری باشد که عقب‌ماندگی‌های گذشته جبران شود.

 وی همچنین تأکید کرد: افرادی که وزیر می‌شوند حتماً باید به لحاظ رشته تخصصی در حوزه مربوطه دارای تحصیلات تخصصی و سوابق اجرایی مربوطه باشند و یا تجربه کاری در آن وزارتخانه را داشته باشند یا به مسائل مربوط به آن وزارتخانه آگاه باشند.

به گزارش فارس،نوذر شفیعی در خاتمه یادآور شد: وزرای دولت آینده باید از حاشیه‌های سیاسی دور و کلان‌نگر باشد نه خودنگر، متأسفانه گاهی وزرا به جای اینکه وزیر ملی باشند، وزیر استانی و وزیر حوزه‌های انتخابیه خاص می‌شوند که این اشکال و ایراد است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet