عید سعید غدیرخم
1392/04/16 16:37:20
سرویس اقتصادی
فولادگر در واکنش به احتمال واگذاری قیمت گذاری خودرو به سازمان حمایت:

ریشه مشکلات‌ صنعت خودرو با اصلاح ساختار خشک می‌شود

عضو کمیسیون صنایع و معادن با بیان اینکه بحث قیمت گذاری خودرو در حیطه وظایف سازمان حمایت است،اما شورای رقابت نیز می تواند در عرصه انحصاری این صنعت ورود کند، گفت: ریشه اصلی مشکل صنعت خودروسازی کشور اصلاح ساختار است.
ریشه مشکلات‌ صنعت خودرو با اصلاح ساختار خشک می‌شود عضو کمیسیون صنایع و معادن با بیان اینکه بحث قیمت گذاری خودرو در حیطه وظایف سازمان حمایت است،اما شورای رقابت نیز می تواند در عرصه انحصاری این صنعت ورود کند، گفت: ریشه اصلی مشکل صنعت خودروسازی کشور اصلاح ساختار است. https://cdn.icana.ir/d/019/13634.jpg ریشه,مشکلات‌,صنعت,خودرو,با,اصلاح,ساختار,خشک,می‌شود Icana

حمیدرضا فولادگر در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت با اشاره به احتمال خروج شورای رقابت از گردونه قیمت گذاری و ورود مجدد سازمان حمایت به کنترل قیمت خودور تصریح کرد: یکی از دلایلی که از قیمت گذاری خودروها با توجه به تهیه دستورالعمل توسط شورای رقابت نتیجه مطلوب حاصل نشد این است که خودوسازی کشور باید ساختار خود را اصلاح کند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی افزود: تا زمانی که صنعت خودروسازی کشور اصلاح ساختار نداشته باشد شرایط به همین شکل است و نابسامانی در صنعت خودروسازی همچنان وجود دارد.

وی با بیان اینکه مشکل در ریشه است و ریشه نیز اصلاح ساختار این صنعت خواهد بود، ادامه داد: با ورود سازمان حمایت، شورای رقابت یا سایر نهادهای نظارتی مانند سازمان بازرسی باید به نحوی صنعت خودروسازی کشور اصلاح ساختار شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم با تاکید بر ضرورت اصلاح ساختار صنعت خودروسازی، گفت: اصلاح ساختار باید مبتنی بر ساختارهای اقتصادی، اداری، فنی و تکنولوژی در این صنعت باشد.

فولادگر درباره اینکه با توجه به شرایط فعلی حاکم بر صنعت خودروسازی قیمت گذاری و نظارت بر خودروسازان باید بر عهده شورای رقابت باشد یا سازمان حمایت؟ ادامه داد: بحث قیمت گذاری خودرو در حیطه وظایف سازمان حمایت است اما شورای رقابت نیز می تواند در عرصه انحصاری این صنعت ورود کند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مججلس در پایان خاطرنشان کرد: شورای رقابت بر این باور است که  به دلیل این که 90 درصد خودروها توسط دو شرکت خودروسازی تولید می شود و به نوعی یک عرصه انحصاری در این صنعت ایجاد شده، می تواند در این زمینه ورود کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet