هدر اصلی
1392/04/16 13:46:59
سرویس سیاسی
سروری:چمران و قالیباف برای ریاست شورای شهر و شهرداری دراولویت هستند

بعیدمی‌دانم اصلاح طلبان به شهردارشدن محسن هاشمی رأی دهند

عضو چهارمین دوره شورای شهر تهران، امکان انتخاب محسن هاشمی را برای تصدی مدیریت شهرداری تهران گمانه زنی خواند و گفت: بعیدمی‌دانم اصلاح طلبان به شهردارشدن او رأی دهند.
بعیدمی‌دانم اصلاح طلبان به شهردارشدن محسن هاشمی رأی دهند عضو چهارمین دوره شورای شهر تهران، امکان انتخاب محسن هاشمی را برای تصدی مدیریت شهرداری تهران گمانه زنی خواند و گفت: بعیدمی‌دانم اصلاح طلبان به شهردارشدن او رأی دهند. https://cdn.icana.ir/d/019/2230.jpg بعیدمی‌دانم,اصلاح,طلبان,به,شهردارشدن,محسن,هاشمی,رأی,دهند Icana

پرویز سروری در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به برگزاری نشست‌های غیررسمی اعضای چهارمین دوره شورای شهر تهران در چند هفته اخیر، گفت: این نشست‌ها با هدف بررسی اهداف پیش‌روی و تسریع در اجرای برنامه‌های آینده شورا تشکیل شد.

قائم مقام جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی، با تأکید بر اینکه تقسیم‌بندی سیاسی در شورای شهر تهران به بدنه این نهاد آسیب می‌زند، افزود: اعضای شورای شهر با هر سلیقه سیاسی باید در جهت تقسیم‌بندی تخصصی و فنی برنامه‌ریزی کرده و از سیاسی‌کاری دوری کنند.

انتخاب شهردارورئیس‌شورای شهر،قبل از نشست رسمی 12شهریور

این نماینده ادوار مجلس، با بیان اینکه در شرایط کنونی اعضای شورای شهر تهران برای انتخاب ریاست این شورا وارد مصادیق و نام‌ها نشده‌اند، یادآور شد: هم‌اکنون اعضای شورا تنها به بررسی ملاک‌های نامزدهای این جایگاه‌ها پرداخته‌اند، از این رو رئیس این شورا تنها مبتنی‌بر این ملاک‌ها تعیین می‌شود.

وی با اعلام اینکه در نشست‌‌های آتی اعضای شورای شهر تهران فرآیند انتخاب رئیس این شورا و شهردار تهران مورد بررسی قرار می‌گیرد، تصریح کرد: در این نشست‌ها تلاش خواهیم کرد که تا قبل از تشکیل نشست‌های رسمی، برای تعیین ریاست شورا و شهردار پایتخت به جمع‌بندی مناسبی برسیم.

چمران و قالیباف برای ریاست شورای شهر و شهرداری دراولویت هستند

سروری با بیان اینکه برای بررسی شرایط نامزدهای موجود ریاست شورای شهر و شهرداری تهران به طور حتم چمران و قالیباف در اولویت قرار دارند، گفت: هم‌اکنون کارنامه روشنی و مناسبی از رئیس شورای شهر و شهرداری فعلی تهران وجود دارد، بنابراین بررسی کارنامه عملکردی این دو نامزد بسیار آسان‌تر است. 

قائم مقام جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی، با اعلام اینکه انتخاب شهردار و رئیس شورای شهر تهران به بعد از بررسی ملاک و کارنامه نامزدها موکول می‌شود، افزود: اگر چمران و قالیباف بتوانند درصد قابل توجهی از شاخص‌های تعیین شده را کسب کنند، به‌طور حتم نظر ما برای ریاست بر شورای شهر و شهرداری به این دو نامزد است، در غیر این صورت اعضا، گزینه‌های دیگر را مورد بررسی قرار می‌دهند.

خبرحضور مسجدجامعی، دنیامالی و حجت در دولت روحانی تأیید نشد

وی با اشاره به موضوعات مطرح شده درباره حضور احمد دنیا‌مالی،  احمد مسجد‌جامعی و مهدی حجت در دولت منتخب، تصریح کرد: امیدوارم هیچ یک از اعضای دوره چهارم شورای شهر تهران به دولت آینده نروند، اما تاکنون گمانه زنی‌های انجام شده و حضور این افراد در کابینه دولت یازدهم تأیید نشده است.

این نماینده ادوار مجلس، درباره قوت گرفتن احتمال ریاست مسجد‌جامعی در شورای شهر، یادآور شد: تاکنون صحبتی درباره نامزدی مسجدجامعی برای قرارگرفتن در جایگاه ریاست شورای شهر مطرح نشده، اما این موضوع در نشست‌های آتی با حضور شخص مسجدجامعی مطرح می‌شود.

وی درباره کاهش شانس ریاست چمران بر شورای شهر در صورت رفتن مسجدجامعی، دنیامالی و حجت به‌ دولت و آمدن سه اصلاح طلب دیگر به جای آنها، گفت: این موضوع نخست به حضور این سه نفر در کابینه دولت منتخب بستگی دارد، از طرف دیگر باید دید که اعضای جدید شورای شهر تهران برای انتخاب رئیس این شورا نگاه سیاسی و جناحی را مد نظر قرار داده یا ملاک و کارنامه افراد را مورد توجه قرار می‌دهند.

سروری عملکرد قالیباف در شهرداری تهران را مثبت ارزیابی کرد و افزود: نظر اعضای شورای شهر تهران درباره عملکرد شهردار تهران بسیار متفاوت است، اما نظر نهایی در نشست‌های آتی شورا تعیین می‌شود.

این عضو چهارمین دوره شورای اسلامی شهر تهران، امکان انتخاب محسن هاشمی را برای تصدی مدیریت شهرداری تهران گمانه زنی خواند و تصریح کرد: بعیدمی‌دانم اصلاح طلبان به شهردارشدن محسن هاشمی رأی دهند.

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet