خبرگزاری خانه ملت

ولادت امام موسی کاظم (ع)
1392/04/16 13:17:45
سرویس دیگر رسانه‌ها_
کوثری:

مجلس نهم و دولت یازدهم یکپارچه از منافع ملی دفاع کنند

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه وزیر امور خارجه آینده سیاست تهاجمی را در چارچوب سیاست های‌کلی نظام اعمال‌ کند، گفت: مجلس نهم و دولت یازدهم یکپارچه از منافع ملی دفاع کنند.
مجلس نهم و دولت یازدهم یکپارچه از منافع ملی دفاع کنند عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه وزیر امور خارجه آینده سیاست تهاجمی را در چارچوب سیاست های‌کلی نظام اعمال‌ کند، گفت: مجلس نهم و دولت یازدهم یکپارچه از منافع ملی دفاع کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/13561.jpg مجلس,نهم,و,دولت,یازدهم,یکپارچه,از,منافع,ملی,دفاع,کنند Icana

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت؛ اسماعیل کوثری با اشاره به مهم‌ترین ویژگی‌های وزیر خارجه دولت یازدهم، گفت: وزیر امور خارجه آینده سیاست تهاجمی را در چارچوب سیاست‌های‌کلی نظام اعمال‌ کند تا غربی‌ها بدانند‌که جمهوری اسلامی ایران به هیچ وجه‌ در برابر‌هیچ‌ کشوری‌ از منافع ملی خود کوتاه نخواهد آمد و این موضوع باید در عمل نشان داده شود.
وی افزود: وزیر خارجه آینده باید با حفظ ارزش‌های الهی، اسلامی، ملی و انقلابی، ولایتمداری را در عمل به نمایش بگذارد و سه اصل حکمت، عزت و مصلحت را کاملا در نظر بگیرد.
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس ادامه داد: سکاندار دستگاه دیپلماسی کشور نباید به حاشیه‌ها بپردازد بلکه باید بیشتر در این جهت قدم بردارد که بتواند خواسته‌های به حق ملت و نظام جمهوری اسلامی را در مذاکرات و گفت‌و‌گو‌ها با کشورهای مختلف محقق کند.
کوثری همچنین خاطرنشان کرد: رئیس جمهور منتخب بدون در‌ نظر‌گرفتن فشار‌ها و فضا سازی رسانه‌ای، افراد بدون حاشیه  را در راستای اهداف و سیاست‌های کلی نظام انتخاب کند تا به اهداف عالیه کشور برسیم.
وی در ادامه با اشاره به لزوم تعامل مجلس و دولت در زمینه سیاست خارجی،‌ گفت: امیدواریم مجلس نهم و دولت یازدهم به صورت یکپارچه برای دفاع از منافع ملت ایران در عرصه‌های بین الملل تلاش کنند.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس تاکید‌کرد: کارگروه سیاست خارجی رئیس جمهور منتخب دیداری با جمعی از مسئولان وزارت خارجه داشته اما از جزئیات این دیدار اطلاعی ندارم./
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet