خبرگزاری خانه ملت

عید سعید غدیرخم
1392/04/16 13:21:12
سرویس دیگر رسانه‌ها_
میرگلوی بیات:

وزارت بهداشت و درمان باید بر قیمت و احتکار دارو نظارت کند

عضو کمیسیون بهداشت و درمان گفت: کمبود دارو در کشور، افزایش قیمت‌ها، عدم رعایت قیمت‌گذاری از سوی داروخانه‌ها، احتکار دارو و دپو کردن در انبارهای دارویی مشکلاتی است که باید با تشکیل کمیته قوی از سوی وزارت بهداشت و درمان پیگیری و حل شود.
وزارت بهداشت و درمان باید بر قیمت و احتکار دارو نظارت کند عضو کمیسیون بهداشت و درمان گفت: کمبود دارو در کشور، افزایش قیمت‌ها، عدم رعایت قیمت‌گذاری از سوی داروخانه‌ها، احتکار دارو و دپو کردن در انبارهای دارویی مشکلاتی است که باید با تشکیل کمیته قوی از سوی وزارت بهداشت و درمان پیگیری و حل شود. https://cdn.icana.ir/d/019/35375.jpg وزارت,بهداشت,و,درمان,باید,بر,قیمت,و,احتکار,دارو,نظارت,کند Icana

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت؛ شهلا میرگلوی بیات با اشاره به آشفتگی‌های وضعیت دارو در کشور گفت: نظارت اصلی در این حوزه برعهده وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو است.
وی ادامه داد: طی جلساتی که قبل از تعطیلات مجلس با مسئولین سازمان غذا و دارو داشتیم آن‌ها مدعی بودند که هیچ مشکلی در حوزه دارویی کشور وجود ندارد در حالی که نظر کمیسیون بهداشت و درمان غیر از این است.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان اظهار داشت: بعد از تعطیلات مجلس قرار است نماینده‌ای از کمیسیون بهداشت  به منظور کار کارشناسی و نظارت با سازمان غذا و دارو همکاری کند و به آن‌ها بقبولاند که مشکلات زیادی در بحث دارو و نظارت بر این حوزه وجود دارد.
میرگلوی بیات افزود: کمبود دارو در کشور، افزایش قیمت‌ها، عدم رعایت قیمت‌گذاری از سوی داروخانه‌ها، احتکار دارو و دپو کردن در انبارهای دارویی مشکلاتی است که باید با تشکیل کمیته قوی از سوی وزارت بهداشت و درمان پیگیری و حل شود.
نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس گفت: هر چند سامانه 1490 در تأمین دارو به مردم کمک کرده است اما وزارت بهداشت مشکلات حاشیه‌ای این سامانه را مد نظر قرار نداده است به طوری که امروزه برخی دلالان با تهیه نسخه‌های قلابی داروهای مورد نیاز خود را از داروخانه مورد نظر خارج می‌کنند و به قیمت بالایی به فروش می‌رسانند.
به گزارش باشگاه خبرنگاران، وی در پایان خاطر نشان کرد: وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو باید مشکلات حوزه دارویی کشور را بپذیرند و با تشکیل کمیته‌های مشترک و قوی به حل مشکلات بیماران و شهروندان کمک کند./
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet