خبرگزاری خانه ملت

عید سعید غدیرخم
1392/04/17 11:33:12
سرویس فرهنگی
گروسی:

قطار تیم‌های پایه ورزشی نباید بی‌هدف حرکت کند

عضو فراکسیون ورزش مجلس با بیان اینکه درخشش تیم والیبال در لیگ جهانی نتیجه برنامه‌ریزی بلندمدت در تیم‌های پایه‌ای این ورزش است، افزود: قطار تیم‌های پایه ورزشی در کشور ما نباید بی‌هدف حرکت کند.
قطار تیم‌های پایه ورزشی نباید بی‌هدف حرکت کند عضو فراکسیون ورزش مجلس با بیان اینکه درخشش تیم والیبال در لیگ جهانی نتیجه برنامه‌ریزی بلندمدت در تیم‌های پایه‌ای این ورزش است، افزود: قطار تیم‌های پایه ورزشی در کشور ما نباید بی‌هدف حرکت کند. https://cdn.icana.ir/d/019/2586.jpg قطار,تیم‌های,پایه,ورزشی,نباید,بی‌هدف,حرکت,کند Icana

حسین گروسی در گفت ‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از عملکرد وزارت ورزش وجوانان در حمایت از تیم‌های پایه‌ ورزشی، گفت: مسئولان ورزشی کشور باید بدانند که ورزش تنها تیم بزرگسالان نیست که با برنامه‌ریزی کوتاه مدت آن هم به صورت مقطعی به نتایج مطلوب دست پیدا کند.

 نماینده مردم شهریار، قدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه ساختار ورزش ما در کشور حرفه‌ای نیست، گفت: به همین دلیل بسیاری از استعدادهای ورزشی در کشور ما ناشناخته باقی مانده که این موضوع در درازمدت بحران‌ساز خواهد بود.

 گروسی عوامل موثری که می‌تواند ورزش کشوررا در میادین جهانی به موفقیت برساند را به چهار بخش تقسیم کرد و ادامه داد: استفاده از مربیان بومی، برگزاری لیگ‌های حرفه‌ای در رده‌های پایه، مدیریت ورزشی با رویکرد علمی، توسعه ورزش بانوان از مهترین محورهای بهبود شاخص‌های ورزشی کشور است.

وی با بیان اینکه توجه به تیم‌های نونهالان و برگزاری مداوم لیگ در این رده سنی در سطوح مختلف داخلی و بین‌المللی از ضرورت‌های توسعه و رشد کمی و کیفی ورزش در کشور است، افزود: کشورهای صاحب نام ورزش با سرمایه‌گذاری روی تیم‌های پایه توانسته‌اند مدال‌های رنگارنگ جهانی را برای کشورشان به ارمغان آورند.

گروسی ادامه داد: بسیاری از ورزشکاران مطرح جهان از دوران کودکی با روش‌های علمی در دنیای ورزش رشد کرده و پس از چند سال به تیم بزرگسالان باشگاه ورزشی رشته مورد علاقه شان راه پیدا می‌کنند، به همین علت ما اگر بخواهیم در فوتبال کشور متکی به ستاره‌ها نباشیم، باید به طریق حرفه‌ای و توجه به ورزش‌های پایه از هدر رفتن استعدادهای ورزشی کشور جلوگیری کنیم.

عضو کمیسیون صنایع ومعادن مجلس شورای اسلامی، یادآورشد: حضور مربیان با دانش علمی در تیم‌های پایه نیاز اولیه ورزش کشور است؛ کشورهایی که در جهان ورزش مدال آورند، بهترین مربیان، مدیران ورزشی ماهر، امکانات ورزشی از قبیل استادیوم را در اختیار تیم های پایه قرار می‌دهند، چون آنها  به این موضوع آگاهی دارند که اگر یک  ورزشکار از سنین کودکی با ساختار ورزش حرفه‌ای آشنا شود در رده بزرگسالان اافتخار آفرین خواهد بود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet