خبرگزاری خانه ملت

ولادت امام موسی کاظم (ع)
1392/04/16 13:27:44
سرویس دیگر رسانه‌ها_
پور ابراهیمی خبر داد

احتمال بررسی طرح تغییر نحوه رأی اعتماد به وزرا در جلسه علنی یکشنبه آینده

عضو هیئت رئیسه کمیسیون تدوین آیین‌نامه داخلی مجلس از احتمال بررسی طرح تغییر نحوه رأی اعتماد به وزرا در جلسه یک‌شنبه آینده صحن علنی خبر داد.
احتمال بررسی طرح تغییر نحوه رأی اعتماد به وزرا در جلسه علنی یکشنبه آینده عضو هیئت رئیسه کمیسیون تدوین آیین‌نامه داخلی مجلس از احتمال بررسی طرح تغییر نحوه رأی اعتماد به وزرا در جلسه یک‌شنبه آینده صحن علنی خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/20823.jpg احتمال,بررسی,طرح,تغییر,نحوه,رأی,اعتماد,به,وزرا,در,جلسه,علنی,یکشنبه,آینده Icana

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت؛ محمدرضا پورابراهیمی با اشاره به آخرین مصوبه این کمیسیون مبنی بر تغییر نحوه رأی اعتماد به وزرا، گفت: با توجه به اینکه این طرح در کمیسیون تدوین آیین‌نامه داخلی تصویب شده، برای بررسی فوری طرح در صحن علنی، این طرح به امضای 50 تن از نمایندگان نیاز دارد و در حال حاضر نمایندگان مشغول رایزنی برای جمع‌آوری امضاها هستند.
وی ادامه‌ داد: حدود 27 تن از نمایندگان چند ماه قبل پیشنهادی را در خصوص اصلاح نحوه ارائه رأی اعتماد از طرف نمایندگان به هیئت دولت برای کمیسیون آیین‌نامه داخلی مجلس ارسال کردند که این طرح در دستور کار کمیسیون قرار گرفت.
عضو هیئت رئیسه کمیسیون تدوین آیین‌نامه داخلی مجلس در ادامه تأکید‌کرد: این طرح، حدود یک ماه قبل در کمیسیون مطرح و قرار شد که نمایندگان آن را بررسی کرده و نقاط ضعف و قوت آن را به کمیسیون ارائه کنند، اما برخی از اعضای هیئت رئیسه در اقدامی شتاب‌زده، آن را مطرح و بررسی کرده‌اند.
پورابراهیمی اضافه کرد: معتقدم که این طرح خوب است و باید پس از بررسی و تصویب در صحن علنی، قانون شده و اجرایی شود، اما در حال حاضر شرایط به گونه‌ای نیست که بتوان آن را مطرح کرد. تصویب این طرح در ارتقای جایگاه سطح وزرا و کابینه دولت تأثیرگذار است، اما لازم است تا کار کارشناسی بیشتری بر روی آن صورت گیرد.
وی در ادامه با اشاره به اینکه قانون انتخابات ریاست جمهوری در مجلس هنوز به طور کامل به تصویب نرسیده و براساس قانون فعلی شرایط مدرک تحصیلی برای رئیس جمهور ملاک نیست، اظهارداشت: با این وجود، ضرورتی ندارد که حداقل مدرک کارشناسی ارشد را برای وزرا ملاک رأی اعتماد در مجلس قرار دهیم. باید ابتدا قانون انتخابات ریاست جمهوری بررسی و اصلاح شود تا بتوانیم مدرک کارشناسی ارشد را نیز برای وزرای کابینه ملاک عمل قرار دهیم.
عضو هیئت رئیسه کمیسیون تدوین آیین‌نامه داخلی مجلس تصریح‌کرد: بنده با تصویب این طرح در کمیسیون مخالفت کردم، اما در هر صورت، طرح با اکثریت آراء در کمیسیون به تصویب رسید، اما فضای مجلس را برای تصویب آن مساعد نمی‌بینم.
پورابراهیمی در ادامه در مورد جمع‌آوری 50 امضا برای بررسی خارج از دستور این طرح در صحن علنی نیز گفت: به احتمال زیاد طرح اصلاح نحوه رای اعتماد به اعضای کابینه با امضای 50 نماینده، خارج از دستور، در دستور کار جلسه علنی قرار می‌گیرد؛ معتقدم که این طرح به تصویب نهایی نخواهد رسید، زیرا نیازمند کار کارشناسی بیشتر و مطرح کردن آن در شرایط دیگری است.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، وی در پایان خاطرنشان کرد: اگر این طرح در صحن علنی بررسی شده و به تصویب برسد، در رأی اعتماد به وزرای دولت یازدهم ملاک نظر نمایندگان قرار خواهد گرفت./
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet