ولادت امام موسی کاظم (ع)
1392/04/16 13:33:05
سرویس دیگر رسانه‌ها_
فرهنگی خبر داد

بررسی اعتبارنامه مفتح در شعبه 5 بهارستان

عضو هیئت‌رئیسه مجلس از بررسی اعتبارنامه محمدمهدی مفتح در شعبه ۵ بهارستان خبر داد و گفت: مراسم تحلیف دیگر منتخبین اولین انتخابات میاندوره‌ای مجلس نهم نیز پس از تعطیلات بهارستان برگزار خواهد شد.
بررسی اعتبارنامه مفتح در شعبه 5 بهارستان عضو هیئت‌رئیسه مجلس از بررسی اعتبارنامه محمدمهدی مفتح در شعبه 5 بهارستان خبر داد و گفت: مراسم تحلیف دیگر منتخبین اولین انتخابات میاندوره‌ای مجلس نهم نیز پس از تعطیلات بهارستان برگزار خواهد شد. https://cdn.icana.ir/d/019/31626.jpg بررسی,اعتبارنامه,مفتح,در,شعبه,5,بهارستان Icana

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت؛ محمدحسین فرهنگی درباره وضعیت رسیدگی به اعتبارنامه منتخبین اولین انتخابات میاندوره‌ای مجلس نهم، اظهار داشت:  فرآیند به این صورت است که به محض تاًیید صحت انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس توسط شورای نگهبان، وزارت کشور اعتبارنامه منتخبان مردم را به هیئت‌رئیسه مجلس ارسال می‌کند و بعد از وصول آن به هیئت‌رئیسه مراسم سوگند که در قانون اساسی پیش‌بینی شده در صحن علنی انجام می‌شود.
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس در ادامه افزود: تنها اعتبارنامه‌ای که در آخرین جلسه علنی بهارستان پیش از تعطیلات تابستانی مجلس توسط هیئت‌رئیسه وصول شد اعتبارنامه" محمدمهدی مفتح" منتخب حوزه انتخابیه تویسرکان بوده که پس از برگزاری مراسم سوگند وی در صحن پارلمان، اعتبارنامه وی توسط یکی از نواب رئیس به شعبه 5 ارجاع شد.
فرهنگی در ادامه تصریح کرد:  پس از بررسی اعتبارنامه مفتح در این شعبه، اعتبارنامه منتخب تویسرکان در صحن علنی نیز بررسی خواهد شد که درصورت عدم مخالفت از سوی نمایندگان حضور وی در مجلس رسمیت پیدا می‌کند و پس از آن، این منتخب مردم می‌تواند در رای‌گیری‌ها شرکت کند.
به گزارش باشگاه خبرنگاران، عضو هیئت‌رئیسه مجلس با بیان اینکه ریاست شعبه 5 بر عهده "حسین مظفر" است ادامه داد: اعتبارنامه منتخبین" دماوند، فیروزکوه و تنکابن"،" رامسر و عباس آباد" و" ایلام، ایوان، شیروان چرداول، مهران و ملکشاهی " نیز پس ارجاع از سوی وزارت کشور به مجلس و برگزاری مراسم سوگند  به شعب مربوطه ارجاع خواهد شد.
گفتنی است؛ در اولین انتخابات میان دوره‌ای مجلس نهم،  آقایان "حمید‌رضا مشهدی‌عباسی" از حوزه انتخابیه دماوند و فیروزکوه، "شمس‌الله شریعت‌نژاد" از حوزه انتخابیه تنکابن ، رامسر و عباس آباد ، "محمد مهدی مفتح" از حوزه انتخابیه تویسرکان و "عمران علی محمدی" از حوزه انتخابیه ایلام ، ایوان ، شیروان چرداول ، مهران و ملکشاهی به مجلس نهم راه یافتند./
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet