ولادت امام موسی کاظم (ع)
1392/04/17 10:35:58
سرویس اجتماعی
قره سید رومیانی تصریح کرد:

لزوم ائتلاف سیستم قضایی برای بهره‌مندی شهروندان از معاضدت قضایی

عضو هیأت رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس٬ با تأکید بر لزوم گسترش معاضدت‌های قضایی در سیستم حقوقی کشور٬ گفت: تحقق واقعی معاضدت قضایی ائتلاف میان همه دستگاه‌هایی را می‌طلبد که در ارائه مشاوره حقوقی رایگان دخیل هستند.
لزوم ائتلاف سیستم قضایی برای بهره‌مندی شهروندان از معاضدت قضایی عضو هیأت رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس٬ با تأکید بر لزوم گسترش معاضدت‌های قضایی در سیستم حقوقی کشور٬ گفت: تحقق واقعی معاضدت قضایی ائتلاف میان همه دستگاه‌هایی را می‌طلبد که در ارائه مشاوره حقوقی رایگان دخیل هستند. https://cdn.icana.ir/d/019/16172.jpg لزوم,ائتلاف,سیستم,قضایی,برای,بهره‌مندی,شهروندان,از,معاضدت,قضایی Icana

میرهادی قره‌ سیدرومیانی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت٬ تصریح کرد: معاضدت‌های قضایی هم اکنون از سوی کانون وکلا و واحد معاضدت و ارشاد دادگستری‌ها در حال انجام است٬اما هماهنگی این دو بخش با یکدیگر دارای اشکالاتیست که لزوم اتخاذ راهکار‌های لازم برای مرتفع شدن این نقیصه را می‌طلبد.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بهره‌مندی از معاضدت قضایی یا مشاوره رایگان جزء حقوق بنیادین هر فرد است٬ ادامه داد: بهره‌مندی از مشاوره رایگان قضایی و وکیل رایگان در برخی پرونده‌های قضایی از جمله حقوقی است که قانون برای هر فرد تعیین کرده و سیستم قضایی باید به سمتی حرکت کند که امکان دسترسی آسان به چنین امکانی برای همه افراد مشمول فراهم شود.

قره سیدرومیانی٬ افزود: تحقق واقعی و قانونی معاضدت قضایی، همیاری و ائتلاف میان همه دستگاه‌هایی را می‌طلبد که در امر ارایه مشاوره حقوقی رایگان دخیل هستند.

این نماینده مردم در مجلس نهم٬ همچنین درباره برخی انتقاد‌ها در مورد همکاری نکردن دستگاه قضا و دادگاه‌ها در زمینه معاضدت‌های قضایی با کانون وکلا٬ تصریح کرد: برای این ادعا باید مصداق و محور‌های مشخص تعیین شود و اگر این پدیده به صورت کلی بررسی شود کاستی چندانی مشاهده نمی‌شود.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون قضایی وحقوقی مجلس شورای اسلامی٬ یادآور شد: حق برخورداری از مشاوره حقوقی و وکیل رایگان برای افراد در شاکله تعریف شده قانونی از جمله حقوقی است که نیاز به اطلاع رسانی بیشتر به مردم دارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet