هدر اصلی
1392/04/16 15:08:54
سرویس دیگر رسانه‌ها_
حقیقت پور:

میانگین سنی کابینه آینده بالای 50 سال خواهد بود

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: در کابینه آینده وزیر کشور نباید میرزا بنویس باشد که برای او بخشدار، فرماندار و استاندار معرفی کنند و وی فقط ماشین امضاء شود.
میانگین سنی کابینه آینده بالای 50 سال خواهد بود عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: در کابینه آینده وزیر کشور نباید میرزا بنویس باشد که برای او بخشدار، فرماندار و استاندار معرفی کنند و وی فقط ماشین امضاء شود. https://cdn.icana.ir/d/019/20197.jpg میانگین,سنی,کابینه,آینده,بالای,50,سال,خواهد,بود Icana
به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛منصور حقیقت پور،عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به ویژگی های وزیر کشور آینده که از سوی رئیس جمهور منتخب معرفی خواهد شد گفت: وزیر کشور آینده حقیقتا باید وزیر کشور باشد نه ملا بنویس که فقط هر چیزی را که گفتند بنویسد و تاکید کند.

وی با بیان اینکه وزیر کشور نباید ماشین اجرا باشد افزود: باید کسی به عنوان وزیر کشور معرفی و انتخاب شود که قدرت اراده کشور را داشته و بتواند با جریانات مختلف سیاسی، امام جمعه های مختلف و اقوام گوناگون کار کند؛ علاوه بر این باید کسی وزیر کشور شود که مسائل امنیتی، حفاظتی، بحرانی و موضوعات مرزی را بشناسد.

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه وزیر کشور آینده باید آدم پخته و قابلی برای اداره این وزارتخانه باشد خاطرنشان کرد: در چنین شرایطی میتوانیم شاهد مدیریت قوی کشور از سوی وزیر کشور باشد تا اینگونه نباشد که عده ای برای وزیر کشور بخشدار، فرماندار و استاندار معرفی کنند و وی فقط یک ماشین امضاء باشد.

حقیقت پور همچنین با اشاره به ادبیات و شعارهای رئیس جمهور منتخب در دوران تبلیغات انتخاباتی گفت: از ادبیات دکتر روحانی آهنگ اعتدال برمی آید بنابراین انتظار می رود که وی در به کارگیری همکاران خود نیز از انسانهای معتدل استفاده کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس ادامه داد: به نظر می رسد که در کابینه یازدهم افراد با تجربه و خبره به کارگرفته شوند به طوری که میانگین سنی در کابینه دولت آینده قطعا بالای 50 سال خواهد بود.

وی گفت: این امر زمینه سازی خواهد بود تا مدیران و وزرای آینده از پختگی برخوردار باشند ضمن اینکه وزاری دولت باید تولید فکر کنند.

حقیفت پور با بیان اینکه ما وزرایی می خواهیم که تصمیمات آنها منتهی بر ثبات اقتصادی و تصمیم گیری در روند اجرای کشور شود تصریح کرد: در چنین شرایطی مردم می توانند زندگی خود را تنظیم کنند.

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه انتظار می رود آقای روحانی از جریانات تندو با سابقه سیاسی تند استفاده نکند یادآور شد: ورود این افراد به عرصه اجرایی کشور، فضای کارشناسی را آلوده کرده و موجب تداخل مسائل سیاسی و امور اجرایی می شود.

به گزارش مهر،وی با اشاره به تشکیل کارگروهی مشترک بین مجلس و دولت آینده برای بررسی و گزینش عناصر پیشنهادی برای ورود به کابینه افزود: این کار باعث هماهنگی بیشتر مجلس و دولت شده و نتیجه آن خواهد شد که وزیر نیفتاده و رای اعتماد نمایندگان را جلب کرده و از طرف دیگر با کسب رای بالا با قدرت و اتکای بالا می تواند به اجرای وظایف خود در وزارتخانه مورد نظر بپردازد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet