هدر اصلی
1392/04/16 15:18:29
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عبدالله زاده مطرح کرد:

ذخیره 100 میلیارد دلاری صندوق توسعه ملی تکلیف قانونی بوده نه اقدام دولت

عضو هیات امنای صندوق توسعه ملی در واکنش به اظهارات رئیس جمهوردر خصوص ذخیره ۱۰۰ میلیارد دلاری کشور گفت: اگر منظور رئیس جمهور از ذخیره ۱۰۰ میلیارد دلاری کشور پولی است که در صندوق توسعه ملی ذخیره شده است باید بدانید که این پول بر اساس قانون ذخیره شده و محل هزینه آن نیز مشخص است و دولت برای ذخیره سازی این مبلغ کاری نکرده است.
ذخیره 100 میلیارد دلاری صندوق توسعه ملی تکلیف قانونی بوده نه اقدام دولت عضو هیات امنای صندوق توسعه ملی در واکنش به اظهارات رئیس جمهوردر خصوص ذخیره 100 میلیارد دلاری کشور گفت: اگر منظور رئیس جمهور از ذخیره 100 میلیارد دلاری کشور پولی است که در صندوق توسعه ملی ذخیره شده است باید بدانید که این پول بر اساس قانون ذخیره شده و محل هزینه آن نیز مشخص است و دولت برای ذخیره سازی این مبلغ کاری نکرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/20584.jpg ذخیره,100,میلیارد,دلاری,صندوق,توسعه,ملی,تکلیف,قانونی,بوده,نه,اقدام,دولت Icana
به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛محمد علی عبدالله زاده گفت: دولت برای ذخیره سازی این مبلغ کاری نکرده و واریز 26 درصد از منابع حاصل از فروش نفت و میعانات گازی به صندوق توسعه ملی یک تکلیف قانونی است و منابع این صندوق به رشد بخش خصوصی و تولید اختصاص دارد.

نماینده مردم طبس در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر منظور رئیس جمهور از ذخیره 100 میلیاردی کشور پولی است که در صندوق توسعه ملی ذخیره شده است باید بدانید که این پول بر اساس قانون ذخیره شده و محل هزینه آن نیز مشخص است.

عضو هیات امنای صندوق توسعه ملی به رئیس جمهور توصیه کرد: باید آمار دقیق و مستند برای ارائه گزارش از عملکرد دولت  ارائه دهد زیرا تنها بر اساس آمار دقیق، واقعی و مستند می توان برنامه ریزی دقیق کرد.

وی با اشاره به اظهارات احمدی نژاد مبنی بر اینکه این دولت کمترین بدهی ها را در مقایسه با دولت های گذشته دارد اظهار داشت: بدهی دولت به پیمانکاران در پروژه های عمرانی بسیار زیاد است بنابر این بهتر است رئیس جمهور در گزارش های خود آمار مقایسه ای در این خصوص ارائه دهد.

عبدالله زاده در خصوص پروژه های مسکن مهر نیز گفت:  پروژه های مسکن مهر  دارای یک سری مزایا است و به مردم برخی مناطق کمک زیادی کرده است اما در بخش هایی از کشور نیز به دلیل مهیا نبودن زیر ساخت های آب و برق و گاز سرمایه ها را به هدر داده است.

وی ادامه داد: مسکن مهر یک تجربه بود که با حذف معایب آن باید آن را ادامه داد بهتر است در دور جدید دولت زمین در اختیار مردم قرار دهد و وام هایی برای ساخت مسکن به مردم بدهد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه تصریح کرد: درست است که دولت در بخش مسکن مهر موفقیت هایی داشته اما باید توجه کرد اصل مهم توسعه متوازن کشور است ممکن است در یک بخش مشکل وجود داشته باشد اما نباید همه سرمایه کشور را برای حل مشکل آن بخش بسیج کرد و از بخش های دیگر غافل شد.

به گزارش مهر ،رئیس جمهور در مصاحبه اخیر خود گفته بود، هدیه این دولت به دولت بعدی ذخایر 100 میلیارد دلاری ایران است و کمترین بدهی را در تاریخ دولت ها داریم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet