ولادت امام موسی کاظم (ع)
1392/04/17 09:21:01
سرویس دیگر رسانه‌ها_
موسوی‌لارگانی:

آموزش‌وپرورش به معضل اخذ وجه از دانش‌آموزان پایان دهد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اخذوجه غیرقانونی در مدارس هنگام ثبت‌نام دانش‌اموزان، گفت: وزارت آموزش و پرورش با نظارت به معضل اخذ وجه غیر‌قانونی از دانش‌آموزان پایان دهد.
آموزش‌وپرورش به معضل اخذ وجه از دانش‌آموزان پایان دهد عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اخذوجه غیرقانونی در مدارس هنگام ثبت‌نام دانش‌اموزان، گفت: وزارت آموزش و پرورش با نظارت به معضل اخذ وجه غیر‌قانونی از دانش‌آموزان پایان دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/66.jpg آموزش‌وپرورش,به,معضل,اخذ,وجه,از,دانش‌آموزان,پایان,دهد Icana

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت؛ سید‌ناصر موسوی‌لارگانی عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس ضمن انتقاد از فقدان نظارت و عدم توجه به اخذ وجه غیرقانونی در هنگام ثبت نام دانش‌آموزان در مدارس، توضیح داد: طبق اصل 30 قانون اساسی تحصیل تا مقطع دبیرستان در مدارس جمهوری اسلامی ایران رایگان است و مدارس نباید از دانش‌آموزان در زمان ثبت‌نام و در طول سال وجهی دریافت کنند.
نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: طی سال‌های گذشته تعدادی مدرسه غیرانتفاعی و غیردولتی در کشور تاسیس شد تا خانواده‌هایی که از رفاه مادی برخوردار هستند فرزندان خود را به این مدارس بفرستند.
عضو فراکسیون روحانیون مجلس نهم، افزود: پس از تاسیس مدارس غیردولتی مدارس دولتی نیز هم‌نوا با مدارس غیردولتی دست به کسب درآمد زده و از والدین دانش‌آموزان به بهانه‌های مختلفی همچون پرداخت نشدن سرانه مدارس از سوی آموزش و پرورش و احتمال قطع شدن برق، آب و گاز در صورت پرداخت نکردن فیش‌های مالی، از آنها وجه نقد مطالبه می‌کنند که این کار غیر قانونی است.
موسوی‌لارگانی ادامه داد: در برخی از مدارس مشاهده شده که در هنگام ثبت‌نام و همچنین در هنگام دادن کارنامه از دانش‌آموزان پول دریافت می‌کنند که متاسفانه در این مورد با فقدان نظارت وزارت آموزش و پرورش مواجه هستیم.
به گزارش مجلس نیوز (پایگاه خبری فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی)، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه وزارت آموزش و پرورش با نظارت به معضل اخذ وجه غیر‌قانونی از دانش‌آموزان پایان دهد، تصریح کرد: آموزش و پرورش باید با نظارت و کنترل دقیق در برابر این نوع اقدامات بایستد و از دشواری‌های مردم در حوزه تحصیل فرزندان آنها بکاهد./
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet