خبرگزاری خانه ملت

ولادت امام موسی کاظم (ع)
1392/04/17 09:39:46
سرویس دیگر رسانه‌ها_
ندیمی:

رزمایش مشترک ایران و روسیه تضمین کننده امنیت‌ منطقه خزر است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به تاکید طرف‌های ایرانی و روس بر برگزاری رزمایش دریای در آینده نزدیک، گفت: رزمایش مشترک ایران و روسیه در راستای تامین و تضمین امنیت‌ منطقه خزر است.
رزمایش مشترک ایران و روسیه تضمین کننده امنیت‌ منطقه خزر است عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به تاکید طرف‌های ایرانی و روس بر برگزاری رزمایش دریای در آینده نزدیک، گفت: رزمایش مشترک ایران و روسیه در راستای تامین و تضمین امنیت‌ منطقه خزر است. https://cdn.icana.ir/d/019/26206.jpg رزمایش,مشترک,ایران,و,روسیه,تضمین,کننده,امنیت‌,منطقه,خزر,است Icana

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت؛ ایرج ندیمی عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس بایادآوری تاکید طرف‌های ایرانی و روس بر برگزاری رزمایش مشترک دریای خزر در آینده‌ای نزدیک، توضیح داد: در برگزاری رزمایش‌های اینچنینی باید به چند مطلب توجه کرد که مهم‌ترین این مسائل این است که طرف‌های برگزار کننده رزمایش توانمندی و قدرت خود را در جهت تامین امنیت خود به رخ دشمنان می‌کشند.
نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: طبق آیات قرآن کریم و آموزه‌های اسلامی مسلمانان باید بر توان نظامی خود برای مقابله با مستکبرین بیفزایند و این امری توصیه شده برای جمهوری اسلامی ایران است.
ندیمی با اشاره به برگزاری مشترک این رزمایش با روسیه، ادامه داد: گرچه بعد از دهه 90 شوروی از هم فروپاشید ولی امروز کشور روسیه همچنان نقشی فعال و پرقدرت در مجامع جهانی دارد و از حق وتو در شورای امنیت سازمان ملل متحد برخوردار است از این رو برگزاری این رزمایش مشترک، ارزشنمند تلقی می‌شود.
به گزارش مجلس نیوز (پایگاه خبری فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی)، وی افزود: رزمایش مشترک ایران و روسیه در راستای تامین و تضمین امنیت‌ منطقه خزر است و امید است برگزاری این رزمایش فصل جدید در مناسبات میان ایران و روسیه برقرار کند و به کشورهای همسایه بفهماند که بهترین راه برای تامین امنیت منطقه نه در استفاده از نیروهای آمریکای بلکه استفاده از توان نظامی و سیاسی خود کشورهای حاضر در منطقه است.
در دیدار امیر دریادار "حبیب‌الله سیاری" و آدمیرال "ویکتور چیرکوف" که در حاشیه برگزاری نمایشگاه دریایی (IMDS 2013) انجام شد، دو طرف بر همکاری‌های مشترک در زمینه تأمین امنیت دریای خزر با شرکت کشورهای همسایه این دریا، برگزاری رزمایش‌های مشترک، بازدید ناوهای دو کشور از بنادر یکدیگر و همکاری‌های آموزشی و فنی تاکید کردند./
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet