هدر اصلی
1392/04/17 09:45:59
سرویس دیگر رسانه‌ها_
فتاحی:

اجرای طرح پزشک خانواده بر دوش دولت یازدهم افتاد

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با تأکید بر اینکه اجرای کامل طرح پزشک خانواده عملا به دوش دولت یازدهم می‌افتد، افزود: دولت نهم و دهم از عهده اجرای بدون نقص و کامل پزشک خانواده برنیامد.
اجرای طرح پزشک خانواده بر دوش دولت یازدهم افتاد عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با تأکید بر اینکه اجرای کامل طرح پزشک خانواده عملا به دوش دولت یازدهم می‌افتد، افزود: دولت نهم و دهم از عهده اجرای بدون نقص و کامل پزشک خانواده برنیامد. https://cdn.icana.ir/d/019/21465.jpg اجرای,طرح,پزشک,خانواده,بر,دوش,دولت,یازدهم,افتاد Icana

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت؛ عابد فتاحی عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس با بیان اینکه به طور حتم اجرای طرح پزشک خانواده در شرایط کنونی در کشور به‌ویژه در کلانشهر تهران میسر نیست، گفت: اجرای این طرح مهم و تأثیرگذار نیازمند بررسی و واکاوی مشکلات آن در کشور است.
نماینده مردم ارومیه در مجلس با تأکید بر اینکه اجرای کامل طرح پزشک خانواده عملا به دوش دولت یازدهم می‌افتد، افزود: اجرای غیرکارشناسی و بدون پشتوانه این طرح موجب شد که وزارت بهداشت و درمان دولت نهم و دهم از عهده اجرای بدون نقص و کامل پزشک خانواده برنیاید.
وی با تأکید بر نبود زیرساخت‌های اجرای طرح پزشک خانواده از دیرباز تاکنون، تصریح کرد: با توجه به مشکلات کمبود اعتبارات وزارت بهداشت، درمان و آموزش‌پزشکی، حتی اجرای برنامه جدید پزشک خانواده هم دور از انتظار است.
فتاحی با اعلام اینکه کمبود اعتبارات و منابع مالی طرح پزشک خانواده را با شکستی بزرگ روبه رو کرد، گفت: مسئولان حوزه سلامت برای اجرای طرح‌های زیربنایی باید نخست به‌دنبال ایجاد ردیف اعتباری برای آن باشند.
به گزارش مجلس نیوز (پایگاه خبری فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی)، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با تاکید براینکه اجرای طرح پزشک خانواده بدون مشخص بودن منبع مالی با شکست مواجه می‌شود، یادآور شد: طرح پزشک خانواده طرح بسیار خوبی است اما ابتدا باید برای آن زمان تعریف کرد تا در این مدت زیرساخت‌های آن مشخص شود و نقاط ضعف اجرای پایلوت این طرح را نیز برطرف کنند./
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet