خبرگزاری خانه ملت

ولادت امام موسی کاظم (ع)
1392/04/17 10:28:16
سرویس دیگر رسانه‌ها_
مصباحی مقدم:

تبیین مبانی الگوی اسلامی - ایرانی پیشرفت در اولویت اقدامات دولت آینده قرار گیرد

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تاکید کرد که تبیین مبانی الگوی اسلامی _ ایرانی پیشرفت باید در اولویت اقدامات دولت آینده قرار گیرد.
تبیین مبانی الگوی اسلامی - ایرانی پیشرفت در اولویت اقدامات دولت آینده قرار گیرد رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تاکید کرد که تبیین مبانی الگوی اسلامی _ ایرانی پیشرفت باید در اولویت اقدامات دولت آینده قرار گیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/8426.jpg تبیین,مبانی,الگوی,اسلامی,-,ایرانی,پیشرفت,در,اولویت,اقدامات,دولت,آینده,قرار,گیرد Icana

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت؛ حجت‌الاسلام غلامرضا مصباحی مقدم با اشاره به اولویت‌های دولت یازدهم گفت: ما اسناد بالادستی مانند سند چشم‌انداز بیست ساله و برنامه پنج‌ساله پنجم در کشور داریم که البته برنامه ششم نیز باید در این دوره تدوین شود. دولت آینده باید سعی کند تا زمینه‌های لازم برای تحقق اهداف سند چشم‌انداز بیست ساله نظام فراهم کند.
وی ادامه‌داد: یکی دیگر از مواردی که باید در اولویت اقدامات دولت آینده قرار گیرد، تبیین مبانی الگوی اسلامی _ ایرانی پیشرفت است که همواره مورد تأکید مقام معظم رهبری قرار داشته است.
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در ادامه تصریح‌کرد: مقام معظم رهبری همواره بر رعایت الگوی اسلامی _ ایرانی پیشرفت از سوی مردم و مسئولان تأکید دارند، اگر دولت آینده از این الگو تبعیت کرده و آن را در جامعه گسترش دهد، ما دچار زیگزاگ در انتخاب راه و الگوهای وارداتی نخواهیم شد.
مصباحی مقدم با انتقاد از اینکه ما همواره در کشور الگوهای وارداتی را تجربه کرده‌ایم که در رسیدن به اهداف موفق نبود‌ایم، اظهارداشت: امروز در کشور افرادی هستند که به دنبال تبعیت از الگوهای وارداتی هستند، اما ما در برنامه پنجم یک ماده را برای تدوین الگوی اسلامی - ایرانی پیشرفت در نظر گرفته‌ایم که البته مقام معظم رهبری نیز به آن تأکید کرده‌اند.
وی در همین زمینه خاطرنشان کرد: پیشرفت و عدالت باید با هم توأم باشد تا به نتیجه مطلوب برسیم. بنده معتقدم که دولت آینده باید در مسائل اقتصادی از الگوها و مشی اسناد بالا دستی تبعیت کند.
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در مورد نحوه انتخاب افراد در کابینه دولت یازدهم، گفت: رئیس جمهور منتخب باید افرادی را انتخاب کند که با الگوهای اسناد بالا دستی سازگاری داشته باشند. اگر افرادی که با این الگوها سازگاری نداشته باشند در کابینه قرار گیرند، مناسب تیم اقتصادی دولت نخواهند بود و پیشرفت امور نیز به کندی صورت خواهد گرفت.
مصباحی مقدم در ادامه در مورد تعامل مجلس با رئیس جمهور منتخب در انتخاب افراد برای کابینه، اظهارداشت: بین مجلس و دولت در کابینه باید هماهنگی وجود داشته باشد، اما این هماهنگی باید دو طرفه بوده و مجلس و دولت تعامل لازم را با یکدیگر داشته باشند. وجه مشترک دولت و مجلس اسناد بالا دستی است که هر دو طرف باید به آن توجه داشته باشند.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، وی تاکید کرد: دولت باید اقدامات کوتاه مدت و بلند مدتی را برای برون رفت از مشکلات اقتصادی فراهم کند./
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet