ولادت امام موسی کاظم (ع)
1392/04/17 10:56:16
سرویس دیگر رسانه‌ها_
حسینی:

باید نظرات روحانی درباره اصلاح نحوه رای اعتماد به وزرای پیشنهادی را اخذ کنیم

عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: با توجه به شعارها و تمایل دولت و مجلس برای تعامل بیشتر می‌توان در یک نشست مشترک نظر دولت منتخب را در مورد شروط معرفی یک وزیر جویا شویم.
باید نظرات روحانی درباره اصلاح نحوه رای اعتماد به وزرای پیشنهادی را اخذ کنیم عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: با توجه به شعارها و تمایل دولت و مجلس برای تعامل بیشتر می‌توان در یک نشست مشترک نظر دولت منتخب را در مورد شروط معرفی یک وزیر جویا شویم. https://cdn.icana.ir/d/019/13863.jpg باید,نظرات,روحانی,درباره,اصلاح,نحوه,رای,اعتماد,به,وزرای,پیشنهادی,را,اخذ,کنیم Icana

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت؛ سیدشریف حسینی عضو هیئت رئیسه مجلس با اشاره به مصوبه جدید کمیسیون تدوین آیین‌نامه مجلس درباره نحوه رأی اعتماد به کابینه و ایجاد شروطی برای معرفی وزرا اظهار داشت: داشتن شرایط برای هر مسئولی خصوصا وزیر بسیار لازم و مناسب است اما باید توجه داشت که با ایجاد محدودیت مشکلاتی را برای دولت بوجود نیاوریم.
وی ادامه داد: همچنین با توجه به شعارها و تمایل دولت و مجلس برای تعامل بیشتر می‌توانیم در یک نشست مشترک بین دولت و مجلس نظر دولت را در مورد این شروط جویا شویم.
عضو هیئت رئیسه مجلس با اشاره به لزوم داشتن مدرک کارشناسی ارشد برای داوطلبان نمایندگی مجلس گفت: این مدرک برای یک وزیر نیاز است اما داشتن 10 سال سابقه کار اجرایی مرتبط مبهم است و باید جزیی‌تر و بیشتر تشریح شود چراکه به عنوان مثال فردی که برای وزارت صنعت، معدن و تجارت پیشنهاد می‌شود، این 10 سال تجربه باید در زمینه بازرگانی داشته باشد یا صنعت و معدن.
حسینی با بیان اینکه مجلس باید دست رئیس دولت را برای بررسی گزینه‌های مختلف باز بگذارد، گفت: با بحث تحصیلات و مدرک تحصیلی موافقم و بحث 10 سال سابقه کار را مبهم می‌دانم چراکه با این شرط رئیس دولت برای انتخاب وزرا دچار محدودیت می‌شود همچنین از آنجا که مصوبه مجلس قانون می‌شود و دولت‌های بعدی نیز ملزم به انجام آن هستند لذا باید تلاش کرد تا متن قانون شفاف و روشن باشد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، وی با اشاره به نظر مجلس درباره این مصوبه تصریح کرد: تجربه ثابت کرده که پیشنهادات خوبی در صحن مطرح می‌شود و تمام مصوبات کمیسیون‌ها وقتی به صحن علنی می‌آیند، به نوعی دچار جرح و تعدیل می‌شوند لذا احتمال می‌دهم این مصوبه در صحن تغییر کند./
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet