خبرگزاری خانه ملت

ولادت امام موسی کاظم (ع)
1392/04/17 11:30:59
سرویس دیگر رسانه‌ها_
صادقی:

به رییس‌جمهور منتخب برای انتخاب کابینه آزادی عمل بدهید

عضو هیات رییسه مجلس با بیان اینکه اعمال فشار و یا اصرار شخصیت‌ها و گروه‌های مختلف برای گنجاندن گزینه موردنظر خود در کابینه یازدهم مشکلاتی در آینده کاری دولت ایجاد می‌کند، گفت: باید به رییس جمهور برای انتخاب وزرا و تحقق شعارهایش آزادی عمل داده شود.
به رییس‌جمهور منتخب برای انتخاب کابینه آزادی عمل بدهید عضو هیات رییسه مجلس با بیان اینکه اعمال فشار و یا اصرار شخصیت‌ها و گروه‌های مختلف برای گنجاندن گزینه موردنظر خود در کابینه یازدهم مشکلاتی در آینده کاری دولت ایجاد می‌کند، گفت: باید به رییس جمهور برای انتخاب وزرا و تحقق شعارهایش آزادی عمل داده شود. https://cdn.icana.ir/d/019/21034.jpg به,رییس‌جمهور,منتخب,برای,انتخاب,کابینه,آزادی,عمل,بدهید Icana

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت؛ ضرغام صادقی با بیان اینکه انتخاب کابینه امری پیچیده است، گفت: ‌از آنجا که دکتر حسن روحانی با شعار اعتدال روی کار آمده است طبیعتا در کابینه‌اش حضور افراد با روحیه افراطی‌گری و یا تفریط محلی از اعراب ندارد که طبیعتا این موضوع باعث تنگ‌تر شدن دایره انتخاب وزرا می‌شود.
وی ادامه داد: در چنین شرایطی عده‌ای برای اعمال نظرات و گزینه‌های خود در کابینه آینده فشار و تنگنا را بیشتر می‌کنند آنها به دنبال سهم‌خواهی و کسب منفعت خود هستند، این در حالی است که باید اینگونه فشارها به حداقل برسد. باید این آزادی عمل را به رییس جمهور منتخب بدهیم که به شعارهایش عمل کند.
عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس تاکید کرد: طبیعتا رییس جمهور منتخب با داشتن استقلال برای انتخاب وزرا می‌تواند کابینه‌ای را همراه و همگام برای حل مشکلات مردم ایجاد کند طبیعی است که با افزایش فشارها به رییس جمهور منتخب رسالت و ماهیت کاری و عملکردی او با مشکل مواجه می‌شود.
صادقی اضافه کرد: وقتی وزیری با رییس جمهور هماهنگ نباشد و به قول آقای روحانی بدون بلیط وارد پستی شود طبیعتا نمی‌تواند همگام و همراه با دولت آینده مطالبات مردم و رهبری به خصوص در موضوع رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی را برای خلق حماسه اقتصادی جامه عمل بپوشاند.
وی تاکید کرد: باید به رییس جمهور منتخب اجازه داد تا در فضایی آرام و به دور از فشارها، سهم‌خواهی‌ها، مصلحت‌طلبی شخصی و گروهی مبتنی برنظرات و دیدگاه‌های خود کابینه‌اش را تشکیل دهد. کابینه‌ای که خروجی آن انتخاب وزرایی با منش و رفتار معتدل، توانمند، متعهد، متدین،‌دلسوز و دارای دغدغه رفع مشکلات مردم می‌شود.
عضو هیات رییسه مجلس خاطر نشان کرد: اگر اجازه انتخاب صد در صدی کابینه به رییس جمهور منتخب داده شود آنگاه رییس جمهور منتخب می‌توانند با مطالعه دقیق و هماهنگی لازم کابینه آینده را انتخاب کند. طبیعتا این وزرا دارای حاشیه‌های حداقلی هستند و به پیگیری وظایف ذاتی وزارتخانه‌های مرتبط می‌پردازند، رویکردی که نتیجه نهایی آن شیرینی و حلاوت در کام مردم است.
به گزارش خبرگزاری ایسنا؛ صادقی همچنین با تاکید بر پرهیز رسانه‌ها از گمانه‌زنی و طرح نام وزرای احتمالی آینده، گفت: رسانه‌ها و تمامی افراد صاحب‌نظر، جریانات سیاسی و نخبگان جامعه باید از این گمانه‌زنی‌ها پرهیز کنند تا توقعاتی در ذهن افراد نام برده ایجاد نشود و در نهایت باعث به حاشیه رانده شدن برخی افراد صاحب صلاحیت نگردد./
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet