خبرگزاری خانه ملت

ولادت امام موسی کاظم (ع)
1392/04/17 15:41:33
سرویس اقتصادی
مخالفت عضو کمیسیون عمران با جداسازی وزارت راه و شهرسازی؛

تحقق اهداف ادغام دو وزارتخانه در مدت زمان کوتاه ممکن نیست

عضوکمیسیون عمران مجلس در تشریح دلایل مخالفت خود با جداسازی وزارت راه و شهرسازی گفت:تحقق اهداف ادغام دو وزارتخانه در مدت زمان کوتاه ممکن نیست و قرار نیست کوچک سازی در ۱۰ روز بعد از ادغام اتفاق بیافتد بلکه در اثر زمان با انجام ادغام تنگناهایی ایجاد شده که در نهایت به کوچک سازی دولت منجر می‌شود.
تحقق اهداف ادغام دو وزارتخانه در مدت زمان کوتاه ممکن نیست عضوکمیسیون عمران مجلس در تشریح دلایل مخالفت خود با جداسازی وزارت راه و شهرسازی گفت:تحقق اهداف ادغام دو وزارتخانه در مدت زمان کوتاه ممکن نیست و قرار نیست کوچک سازی در 10 روز بعد از ادغام اتفاق بیافتد بلکه در اثر زمان با انجام ادغام تنگناهایی ایجاد شده که در نهایت به کوچک سازی دولت منجر می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/703.jpg تحقق,اهداف,ادغام,دو,وزارتخانه,در,مدت,زمان,کوتاه,ممکن,نیست Icana

مهرداد بائوج لاهوتی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت ضمن ابراز مخالفت با جداسازی دو وزارتخانه راه و شهرسازی در پی طرح این مسئله در مجلس و جمع آوری امضا برای طرحی یک فوریتی در این خصوص گفت:جداسازی این دو وزارتخانه موجب وهن مجلس است .

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: 6 ماه قبل مجلس دو وزارتخانه را با دلایل و پروسه کارشناسی طولانی ادغام کرده است و امروز با گذشت کمتر از یک سال از انجام این ادغام بگوییم امروز باید این دو وزارتخانه دوباره از هم تفکیک شود.

بائوج لاهوتی همچنین تصریح کرد: وزارت مسکن چند وظیفه دارد که نظارت بر تامین مسکن مردم یکی از این وظایف است.

وی ادامه داد:مسکن مهر نیز در این خصوص روشی بود و بحث شهرسازی نیز همین طور است  تصویب ساخت مسکن بر عهده وزارت راه و شهرسازی و اجرا بر عهده شهرداری ها است پس در این جا نیز وزارت راه و شهرسازی یک نظارت عالیه دارد و خودش عملا درگیر نیست.

بائوج لاهوتی تصریح کرد:دربخش شهرسازی وزارت راه و شهرسازی شرکتی وجود دارد که ساخت ساختمان هایی که دولتی و بیمارستان ها را بر عهده دارد و در بخش راه نیز عین همین شرکت وجود دارد که این دو می‌توانند با هم ادغام شوند و ایراد وارد شده به وضعیت فعلی مبنی بر عدم کوچک سازی در اثر ادغام با این روش ها قابل حل است.

وی ادامه داد:وقتی تاکید می کنیم دولت باید کوچک شود و تصدی گری را باید از دولت گرفت، پس با چه منطقی در پی جدا کردن این وزارتخانه ادغامی هستیم.

بائوج لاهوتی در خصوص انتقادهای وارد به عدم ادغام حقیقی این دو وزارتخانه گفت: ادغام به مرور زمان اتفاق می افتد و نباید در این خصوص عجله داشت.

عضو کمیسیون عمران مجلس تاکید کرد:قرار نیست کوچک سازی در 10 روز بعد از ادغام اتفاق بیافتد بلکه در اثر زمان با انجام ادغام تنگناهایی ایجاد می شود که در نهایت به کوچک سازی منجر می شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet