خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1392/04/17 14:11:38
سرویس اجتماعی
عبادی:

سازمان نهضت سوادآموزی پاسخگوی آمار بیسوادی مطلق باشد

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، با انتقاد از آمار نگران کننده بیسوادی در کشور، گفت: سازمان نهضت سواد آموزی و آموزش و پرورش باید پاسخگوی وجود آمارهای بی‌سوادی مطلق در کشور باشند.
سازمان نهضت سوادآموزی پاسخگوی آمار بیسوادی مطلق باشد عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، با انتقاد از آمار نگران کننده بیسوادی در کشور، گفت: سازمان نهضت سواد آموزی و آموزش و پرورش باید پاسخگوی وجود آمارهای بی‌سوادی مطلق در کشور باشند. https://cdn.icana.ir/d/019/4623.jpg سازمان,نهضت,سوادآموزی,پاسخگوی,آمار,بیسوادی,مطلق,باشد Icana

سید‌محمد باقر عبادی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، با یادآوری وجود 14 درصد افراد بی‌سواد بالای شش سال و7 درصد بی‌سواد 10 الی 49 ساله در کشور، توضیح داد: عملکرد سازمان نهضت سوادآموزی در چند سال اخیر به هیچ وجه مطلوب نبوده و تا به حال نیز گزارشی از عملکرد خود ارایه نکرده است.

نماینده مردم بیرجند، درمیان وخوسف در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: وجود این درصد از بی‌سوادان مطلق در کشوری که طبق سند چشم‌انداز 20 ساله قصد دارد در 1404 بر قله علم و دانش منطقه قرار گیرد امری ناپسند و غیرقابل قبول است.

عبادی با یادآوری اینکه سازمان نهضت سواد آموزی و وزارت آموزش وپرورش باید پاسخگوی آمار بی‌سوادی مطلق در کشور باشند، ادامه داد:‌ عملکرد وزارت آموزش و پرورش نیز در این معضل قابل رصد و پیگیری است چرا که بخش عمده مسئولیت سوادآموزی مردم بر عهده این وزارتخانه است و باید در این حوزه پاسخگو باشد.

این نماینده مجلس نهم، افزود: مقام معظم رهبری تاکنون اصرار و تاکیدات بیشماری در برچیدن معضل بی‌سوادی در کشور داشته‌اند اما آمار نشان از آن دارد که در این زمینه موفقیت مطلوبی حاصل نشده است.

وی با بیان اینکه مسئولان باید برنامه‌ریزی جدی برای حل معضل بیسوادی داشته و تنها به طرح موضوعات شعاری بسنده نکنند، افزود: در حال حاضر نهضت سوادآموزی در حالی از آمار مطلق بیسوادی در کشور خبر داده وآن را نگران کننده می‌داند که کشورهایی مثل گرجستان، ترکیه و آذربایجان در وضعیت بهتری نسبت به ایران قرار داشته و به عبارتی گوی سبقت را در حل مشکل بی‌سوادی از ایران ربوده اند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از سازمان نهضت سواد آموزی، گفت: متولی رفع بی‌سوادی مطلق در کشور این سازمان است ولی تا به حال نیز هیچ همکاری با مجلس نکرده و از کمیسیون آموزش و تحقیقات مشورتی نخواسته است.

بر اساس مرکز سرشماری آمار، 14 درصد افراد بالای شش سال و 7 درصد گروه سنی 10 تا 49 سال در کشور بی‌سواد هستند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet