عید سعید غدیرخم
1392/04/18 09:01:00
سرویس فرهنگی
نگهبان‌سلامی مطرح کرد:

اختلاف سلیقه روسای دانشگاه‌ها عامل اصلی ناکامی کرسی‌های آزاداندیشی

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، با انتقاد از اجرایی نشدن کرسی‌های آزاداندیشی در دانشگاه‌های کشور، گفت:‌ وزارت علوم و تحقیقات باید با تصویب اساسنامه‌ای روسای دانشگاه‌ها را ملزم به برگزاری کرسی‌های آزاد‌اندیشی کند.
اختلاف سلیقه روسای دانشگاه‌ها عامل اصلی ناکامی کرسی‌های آزاداندیشی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، با انتقاد از اجرایی نشدن کرسی‌های آزاداندیشی در دانشگاه‌های کشور، گفت:‌ وزارت علوم و تحقیقات باید با تصویب اساسنامه‌ای روسای دانشگاه‌ها را ملزم به برگزاری کرسی‌های آزاد‌اندیشی کند. https://cdn.icana.ir/d/019/12942.jpg اختلاف,سلیقه,روسای,دانشگاه‌ها,عامل,اصلی,ناکامی,کرسی‌های,آزاداندیشی Icana

محمود نگهبان‌سلامی در گفت ‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از اجرایی نشدن کرسی‌های آزاداندیشی در دانشگاه‌های کشور، توضیح داد:‌ روسای دانشگاه‌ها به دلیل محافظه‌کاری و همچنین اختلاف سلیقه در نحوه برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی  تاکنون در اجرایی شدن این برنامه تعلل و تاخیر کرده‌اند.

نماینده مردم خواف و رشتخوار در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: وزارت علوم وتحقیقات باید با طرح و تصویب اساسنامه‌ای روسای دانشگاه‌ها را ملزم به برگزاری کرسی‌های  کند زیرا دانشجویان آمادگی لازم و کافی را در ورود پیدا کردن به این حوزه را دارند.

نگهبان‌سلامی درباره پیگیری‌های مجلس برای برگزار شدن کرسی‌های آزاد اندیشی در دانشگاه‌ها، ادامه داد: دانشجویان باید تمایل خود را به برگزاری این کرسی‌ها نشان بدهند تا مجلس بتواند به این موضوع ورود پیدا می‌کند، اگر دانشجویان مراتب علاقه و اصرار خود را برای برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی نشان دهند، کمیسیون آموزش وتحقیقات مجلس نیز با فراخواندن وزیر‌علوم، تحقیقات وفناوری به کمیسیون مسئله را با وی به شور و مشورت می‌گذارد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، افزود: مقام معظم رهبری از چند سال پیش تاکنون تاکید زیادی روی برگزاری این کرسی‌ها داشته‌اند، با چنین تاکیداتی باید دانشجویان را فعالانه در حوزه مباحث اجتماعی و سیاسی دخالت دهیم چرا که آنها از شعور سیاسی بالایی برخوردارند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: نباید در برگزاری این کرسی‌ها بیش از این تاخیر به وجود بیاید زیرا کرسی‌های آزاد‌اندیشی فرصتی ذی‌قیمت برای استفاده از پتانسیل سیاسی و اجتماعی دانشجویان است./

پیان پیام   

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet