خبرگزاری خانه ملت

عید سعید غدیرخم
1392/04/17 12:59:16
سرویس دیگر رسانه‌ها_
جعفری:

جذب دانشجویان خارجی در اشاعه و تبلیغ فرهنگ غنی ایران موثر است

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: جذب دانشجویان غیر ایرانی ضمن انتقال فرهنگ غنی کشورمان به سایر کشوهای منطقه می‌تواند به تحکیم روابط عاطفی با این کشورها کمک کند.
جذب دانشجویان خارجی در اشاعه و تبلیغ فرهنگ غنی ایران موثر است عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: جذب دانشجویان غیر ایرانی ضمن انتقال فرهنگ غنی کشورمان به سایر کشوهای منطقه می‌تواند به تحکیم روابط عاطفی با این کشورها کمک کند. https://cdn.icana.ir/d/019/35105.jpg جذب,دانشجویان,خارجی,در,اشاعه,و,تبلیغ,فرهنگ,غنی,ایران,موثر,است Icana

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت؛  قاسم جعفری با اشاره به افزایش 50 درصدی کمک هزینه تحصیلی دانشجویان غیر ایرانی در کشورمان، گفت: تحصیل دانشجویان غیر ایرانی در کشورمان امری بدیهی است چراکه افزایش دانشجویان خارجی در دانشگاه‌ها در جهان رتبه دانشگاه‌ها را بالا می‌برد.
وی در ادامه افزود: پذیرش دانشجویان خارجی می‌تواند در بسیاری از مسائل تاثیرگذار باشد، این در حالی است که با توجه به شرایط کشورمان در پذیرش دانشجوی غیر ایرانی موفق نبوده‌ایم.
نماینده مردم بجنورد، جاجرم، مانه و سملقان در مجلس با تاکید بر اینکه ورود دانشجویان خارجی به ایران موجب ترویج فرهنگ غنی کشورمان در جهان می‌شود، تصریح کرد: جذب دانشجویان غیر ایرانی ضمن انتقال فرهنگ غنی کشورمان به سایر کشوهای منطقه می‌تواند به تحکیم روابط عاطفی با این کشورها کمک کند.
به گزارش باشگاه خبرنگاران، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات در خانه ملت در پایان خاطر نشان کرد: باید این نکته در نظر داشت که جذب دانشجویان خارجی در ایران چنانچه به دور از هرگونه تعامل سازنده با کشورمان باشد اما می‌تواند گام مثبتی در جهت بسط و گسترش مبادلات فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در منطقه به شمار رود./
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet