ولادت امام موسی کاظم (ع)
1392/04/18 08:32:00
سرویس اقتصادی
پورابراهیمی:

تراز تجاری با رونق تولید بهبود می‌یابد

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به بهبود تراز تجاری کشور در سه ماهه امسال به سمت صادرات غیرنفتی از ادامه بهبود تراز تجاری به سمت صادرات غیرنفتی در سال جاری خبر داد و گفت: اگربخواهیم در جهت افزیش صادرات حرکت کنیم باید رونق تولید داخل مدنظر باشد به طوری که صادرات بدون تولید معنا ندارد.
تراز تجاری با رونق تولید بهبود می‌یابد عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به بهبود تراز تجاری کشور در سه ماهه امسال به سمت صادرات غیرنفتی از ادامه بهبود تراز تجاری به سمت صادرات غیرنفتی در سال جاری خبر داد و گفت: اگربخواهیم در جهت افزیش صادرات حرکت کنیم باید رونق تولید داخل مدنظر باشد به طوری که صادرات بدون تولید معنا ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/22270.jpg تراز,تجاری,با,رونق,تولید,بهبود,می‌یابد Icana

محمدرضا پورابراهیمی داورانی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت با ارزیابی میزان تجارت خارجی در آینده تصریح کرد: در حال حاضر تراز تجارت خارجی مثبت است و طبیعتا زمانی که تراز تجاری مثبت باشد حجم صادرات غیرنفتی نیزافزایش می یابد.

نماینده مردم راور و کرمان درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با توجه به افزایش صادرات نسبت به واردات در سه ماهه امسال با کاهش واردات روبه رو خواهیم شد، افزود: کاهش واردات به مفهوم حذف مصرف نیست بلکه به این معنا است که به جای واردات از تولید داخل استفاده کنیم که این حرکتی به سمت حمایت از تولید ملی نیز خواهد بود و موقعیت خوبی برای تقویت تولید در کشور است.

این نماینده مردم در مجلس نهم در ادامه افزود: نکته بعدی افزایش صادرات است که این موضوع از قبل پیش بینی می شد و می تواند به شکلی مدیریت شود تا صادرات کشور دو برابر یا چندبرابر شود.

پورابراهیمی با بیان اینکه اگربخواهیم در جهت افزیش صادرات حرکت کنیم باید مجددا تولید داخل مدنظر باشد به طوری که صادرات بدون تولید معنا ندارد، تصریح کرد: بنابراین باید تولید ملی تقویت شود و از سمتی در راستای جایگزینی واردات با تولید داخل حرکت کنیم و از سمت دیگر با توجه به افزایش مزیت های صادراتی  به سمت نیازهای صادراتی جدید حرکت کنیم که این دو موضوع همان مواردی است که سالها به دنبال آن بودیم و رونق اقتصادی کشور از محل تولید ملی میسر خواهد شد.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس در پایان در پاسخ به این سوال که تراز تجاری کشور در سه ماهه امسال 400 میلیون دلار به سمت صادرات غیرنفتی بهبود یافته است؛ آیا این روند ادامه دارد؟ خاطرنشان کرد:  بهبود تراز تجاری به سمت صادرات غیرنفتی ادامه دارد.

لازم به ذکر است بر اساس آمار سه ماهه گمرک در مورد صادرات غیرنفتی، در این مدت صادرات از واردات پیشی گرفته است و حجم تجارت خارجی کشور در سه ماهه ابتدای امسال از 19.5 میلیارد دلار عبور کرده است به طوری که بدون احتساب میعنات گازی 9.8 میلیارد دلار سهم صادرات و 9.4 میلیارد دلار نیز سهم واردات بوده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet