هدر اصلی
1392/04/17 15:01:05
سرویس اجتماعی
دامادی:

بی‌‌برنامگی مسئولان بودجه نظارت بر دریا را هدر می‌دهد

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه بودجه تعیین شده برای طرح نظارت بر دریا به دلیل بی‌‌برنامگی برخی از مدیران هدر می‌رود، گفت: در واقع نبود مدیریت صحیح باعث شده تا بودجه اختصاص داده شده به طرح نظارت بر دریا و امداد و نجات صرف امور غیرضروری شود.
بی‌‌برنامگی مسئولان بودجه نظارت بر دریا را هدر می‌دهد عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه بودجه تعیین شده برای طرح نظارت بر دریا به دلیل بی‌‌برنامگی برخی از مدیران هدر می‌رود، گفت: در واقع نبود مدیریت صحیح باعث شده تا بودجه اختصاص داده شده به طرح نظارت بر دریا و امداد و نجات صرف امور غیرضروری شود. https://cdn.icana.ir/d/019/22821.jpg بی‌‌برنامگی,مسئولان,بودجه,نظارت,بر,دریا,را,هدر,می‌دهد Icana

محمد دامادی در گفت‌ وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت٬ با گلایه از اینکه مدیران هر ساله درباره حل مشکلات سواحل دریای مازندران وعده و وعید داده اما در پایان سال اعلام می‌کنند که اعتبار کافی جهت نظارت بر دریا وجود نداشته، گفت: هر چند که ممکن است انتقاداتی به میزان بودجه اختصاص داده شده به طرح نظارت بر دریا وجود داشته باشد اما باید گفت همین بودجه هم به دلیل بی‌‌برنامگی برخی مسئولان ذی ربط به هدر می‌رود.

نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر ضرورت اختصاص بودجه مناسب برای طرح نظارت بر دریا، ادامه داد: در این زمینه سال گذشته در مجلس اعتراضاتی را مطرح کرده اما راه به جایی نبردیم زیرا تفکر بر این بود که دریا مختص شمال کشور است، ولی دریا متعلق به تمام مردم کشور بوده و نباید بار مشکلات آن تنها بر دوش استانداری مازندران باشد.

وی با بیان اینکه فضا و امکانات رفاهی در سواحی دریا کافی نیست، ادامه داد: همچنین امکانات کافی جهت نجات هموطنانمان وجود ندارد این در حالی است که جلیقه نجات قیمت بسیار کمی دارد و در برخی موارد حضور ناجیان غریق می‌تواند بسیار موثر واقع شود که متاسفانه به دلیل پرداخت نشدن بدهی‌ آنان در سال گذشته از همین امکانات محدود هم محروم هستیم.

این نماینده مردم در مجلس نهم٬ با اظهار تاسف از اینکه از اول تیرماه سال جاری تا به امروز تعداد قابل توجهی از هموطنانمان در دریای خزر غرق شده‌اند، گفت: سال گذشته به هیچ وجه از عملکردها راضی نبودیم و با وجود اینکه یک ماه از فصل تابستان ماه مبارک رمضان و ماه تعطیلی به حساب می آمد با این حال 148 نفر جان خود را بر اثر غرق شدگی از دست دادند.

دامادی تصریح کرد: اگر امکانات و حضور ناجیان غریق کافی است پس چرا روزانه چند تن از هموطنانمان جان خود را از دست می‌دهند٬ به نظر می‌رسد در طرح نظارت بر دریا بیشتر تمرکز و توجه روی مسایل حاشیه‌ای قرار گرفته است، البته در مواردی چند آمبولانس در برخی نقاط به چشم می خورد اما همچنان شاهد غرق شدن مردم هستیم و در واقع هر روز غرق شدگان سو‍ژه‌ای برای یک خبر می‌شوند.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه باید به دریای خزر به عنوان طرحی ملی نگریسته شود، تاکید کرد: واقعیت آن است که باید هم در بحث خدمات‌رسانی و هم حل مشکلات دریای خزر نگاهی فرامنطقه‌ای وجود داشته باشد در غیر اینصورت نگاه‌های بخشی کمکی به حل مشکلات نخواهد کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet