خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1392/04/17 14:39:32
سرویس اقتصادی
ندیمی:

امکان استرداد لایحه اصلاح قانون نظام صنفی وجود ندارد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در پاسخ به اینکه اصناف نسبت به تغییرات اعمال شده در قانون نظام صنفی نگرانند و تقاضای استرداد این لایحه را دارند، گفت: نگرانی اصناف نمی‌تواند نافذ باشد و امکان استرداد لایحه اصلاح قانون نظام صنفی وجود ندارد.
امکان استرداد لایحه اصلاح قانون نظام صنفی وجود ندارد عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در پاسخ به اینکه اصناف نسبت به تغییرات اعمال شده در قانون نظام صنفی نگرانند و تقاضای استرداد این لایحه را دارند، گفت: نگرانی اصناف نمی‌تواند نافذ باشد و امکان استرداد لایحه اصلاح قانون نظام صنفی وجود ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/26202.jpg امکان,استرداد,لایحه,اصلاح,قانون,نظام,صنفی,وجود,ندارد Icana

ایرج ندیمی درگفت و گو با خبرنگاراقتصادی خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به نگرانی اصناف نسبت به تغییرات اعمال شده در قانون نظام صنفی و تقاضای استرداد این لایحه ، گفت: نگرانی اصناف نمی تواند نافذ باشد وامکان استرداد لایحه اصلاح قانون نظام صنفی وجود ندارد.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی افزود: ایراد و انتقاد اصناف به طول مدت هیات رییسه اصناف و اتحادیه ها بود این درحالی که اولا بعد از 8 سال قانون قابل تغییراست ثانیا این قانون پس از ابلاغ قابل اجراست و شامل هیات رییسه های دو دوره قبل نمی شود.

وی با تاکید بر اینکه نگرانی اصناف بی مورد است، ادامه داد: مجلس در ارتباط با هر قانونی باید هزینه و فایده آن را دید اگر هزینه و فایده قانون به سمت منفی میل می کرد ارزش استرداد داشت اماباید گفت هزینه پس گرفتن آن بیشتر است.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه امکان بررسی موارد مورد اعتراض وجود دارد، افزود: در این لایحه بخش عمده ای از کارها از وزارت صنعت ،معدن و تجارت گرفته شده و به اصناف سپرده شده است.

ندیمی با تاکید بر اینکه اصلاحات انجام شده ضروری بود و با بیان اینکه اگراصناف بخواهند در همین سطح از پاسخگویی و انتظارات  بمانند به ضررشان است، گفت: ممکن است فشار گرانی ها به مردم زیاد شود وانتقاد به اصناف باشد اما امکان پاسخگویی  وجود نداشته باشد از این رو اصلاحات صورت پذیرفته امکان پاسخگویی را برای آنها فراهم می کند.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس با تاکید بر اینکه تلاش کردیم خواسته اصناف برآورده شود، افزود: انتقادات اصناف در حد استرداد لایحه نبوده است و انشالله که این لایحه قانون می شود و اگر هم ایرادی بود در قالب طرحی آن را اصلاح می کنیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet